Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wzmożony ruch na polsko-rosyjskiej granicy

0
Podziel się

Wielu Rosjan z obwodu kaliningradzkiego prawosławne święta Bożego
Narodzenia, które zaczynają się 6 stycznia, będzie świętować w Polsce. Od czwartku na
polsko-rosyjskiej granicy trwa wzmożony ruch - poinformowała PAP w czwartek warmińsko-mazurska
straż graniczna.

bEhAdMDF

Wielu Rosjan z obwodu kaliningradzkiego prawosławne święta Bożego Narodzenia, które zaczynają się 6 stycznia, będzie świętować w Polsce. Od czwartku na polsko-rosyjskiej granicy trwa wzmożony ruch - poinformowała PAP w czwartek warmińsko-mazurska straż graniczna.

Jak powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży Justyna Szubstarska, po spokojnym sylwestrze i Nowym Roku obecnie na granicy jest duże natężenie ruchu; najwięcej autokarów i samochodów osobowych przekracza granicę na drogowych przejściach granicznych w Grzechotkach oraz w sąsiednim Gronowie.

"Funkcjonariusze odprawiają podróżnych na wszystkich pasach. Największy ruch jest na pasach wjazdowych do Polski. W Grzechotkach do tej pory odprawiliśmy 40 autokarów, z których część już powróciła do obwodu kaliningradzkiego po kolejne wycieczki, kierowcy zapowiedzieli, że będą przekraczać granicę z kolejnymi turystami jeszcze w czwartek po południu" - dodała Szubstarska.

bEhAdMDH

W Grzechotkach, które jest przejściem granicznym położonym najbliżej Trójmiasta, straż graniczna wprowadziła kontrolę uproszczoną - do czasu, kiedy odprawy będą się odbywać na bieżąco.

Jak wyjaśniła Szubstarska, prawie wszyscy Rosjanie, którzy wjeżdżają w czwartek do Polski, deklarują, że spędzą w naszym kraju kilka dni.

"Przyjeżdżają na odpoczynek świąteczny, nie są to przyjazdy jednodniowe na zakupy" - podkreśliła.

Święta Bożego Narodzenia w obrządku wschodnim rozpoczynają się 6 stycznia.

bEhAdMDN

Jak podała warmińsko-mazurska straż graniczna, w ciągu ostatnich dwóch dni - w sylwestra i Nowy Rok - przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim przejechało 19 tys. podróżnych, ponad 12 tys. to Rosjanie. (PAP)

ali/ abr/ jbr/

bEhAdMEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)