Notowania

wiadomości
25.04.2013 17:17

Z-ca szefa KGP insp. Letkiewicz zrezygnował ze stanowiska

Zastępca komendanta głównego policji ds. logistyki insp. Arkadiusz Letkiewicz zrezygnował ze stanowiska - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zastępca komendanta głównego policji ds. logistyki insp. Arkadiusz Letkiewicz zrezygnował ze stanowiska - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

"Komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński przyjął raport inspektora Letkiewicza o odwołanie go ze stanowiska" - powiedział Sokołowski.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do policji wynika, że Działoszyński w ostatnim czasie nie był zadowolony z pracy tego oficera.

"Jestem bardzo związany z tą formacją, a jej dobro jest dla mnie olbrzymią wartością. Jeśli moja osoba budzi jakiekolwiek kontrowersje, to chciałbym, by dotyczyły one tylko mnie, a nie policji" - taką wypowiedź Letkiewicza zamieszono w czwartek po południu na stronie internetowej KGP.

Wniosek o odwołanie go ze stanowiska komendant główny przedłoży ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. "Ten dokument jeszcze do nas nie wpłynął" - powiedziała PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Rezygnacja Letkiewicza jest kolejną na kierowniczych stanowiskach w policji w ostatnich tygodniach. 9 kwietnia ze stanowiska zastępcy komendanta głównego policji ds. kryminalnych zrezygnował nadinsp. Andrzej Rokita. Jak tłumaczył, jego rezygnacja podyktowana była względami zdrowotnymi. Z kolei w marcu ze stanowiska dyrektora Centralnego Biura Śledczego został odwołany nadinsp. Adam Maruszczak.

48-letni insp. Arkadiusz Letkiewicz był zastępcą komendanta głównego policji odpowiedzialnym za logistykę, finanse i łączność został w styczniu 2012 r. Wcześniej przez trzy i pół roku był rektorem-komendantem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W tej uczelni pracował od 1996 r. Na tej uczelni kierował zakładem organizacji i zarządzania i był zastępcą dyrektora Instytutu Kształcenia Kadr Kierowniczych. Od grudnia 2005 r. do października 2006 r. pracował jako zastępca komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Był też prorektorem ds. studiów i badań w Szczytnie.

Letkiewicz to absolwent wydziału zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Doktorat w zakresie nauk o zarządzaniu uzyskał w 2000 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a habilitację w specjalności kierowanie organizacjami - w czerwcu 2008 r. na Akademii Obrony Narodowej. Jest autorem wielu publikacji z zakresu zarządzania policją. Współorganizował "Studium zarządzania" - pierwszy w policji kurs menedżerski dla kadry kierowniczej i rezerwy kadrowej policji.

Od 2010 roku jest członkiem metalowego zespołu Hunter, gdzie gra na instrumentach perkusyjnych. (PAP)

gdyj/ ral/ pz/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz