Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szwecja
13.12.2010 07:24

Za zamachami w Szwecji stoi Al Kaida. "To nasz brat"

Islamiści opublikowali dane zamachowca: - Dokonał aktu męczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na mającej powiązanie z Al-Kaidą stronie internetowej pojawiła się fotografia domniemanego zamachowca-samobójcy, który wysadził się w powietrze w centrum Sztokholmu.

Na stronie Shumukh al-Islam w krótkim komunikacie pod fotografią domniemanego zamachowca napisano, że nazywa się on Tajmur Abdel Wahab._ - To nasz brat, mudżahid Tajmur Abdel Wahab, który dokonał aktu męczeństwa w Sztokholmie _ - napisano.

Fotografia przedstawia na tle zielonej doliny młodego człowieka ubranego na czarno na sposób zachodni w spodnie i bluzę, w ciemnych okularach, z niewielką brodą i z rękami w kieszeniach.

Zobacz amatorskie nagranie z chwili wybuchu, wyemitowane przez RussiaToday:

*W sobotę w Sztokholmie *doszło do dwóch wybuchów, w następstwie czego zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Media utrzymują, że ofiara śmiertelna to sprawca zamachu.
Strona nie podaje żadnych innych danych na temat domniemanego zamachowca, ani jego wieku, ani narodowości, ani też ewentualnej przynależności do ruchów ekstremistycznych. Fotografia nie pozwala też określić miejsca czy kraju, gdzie ją zrobiono.

Szwedzkie służby specjalne Sapo poinformowały w niedzielę, że traktują sobotnie eksplozje w centrum Sztokholmu jako _ przestępstwo o charakterze terrorystycznym _.

Szwedzka agencja TT informowała, że na 10 minut przed wybuchami jej redakcja otrzymała e-mail z ostrzeżeniem. Nagranie po szwedzku i arabsku, załączone do e-maila, wzywa do dżihadu w Szwecji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t92544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beda;antymuzulmanskie;nastroje;w;szwecji,254,0,733694.html) Będą antymuzułmańskie nastroje w Szwecji? Szwedzki premier sądzi, że brak dowodów na związek dwóch wybuchów w Sztokholmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t125229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuchy;w;sztokholmie;-;mialy;zaczac;islamskie;powstanie,116,0,733556.html) Wybuchy w Sztokholmie - miały zacząć islamskie powstanie? Krótko przed eksplozją policja, wywiad i szwedzka agencja TT dostały e-mail z ostrzeżeniem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t125226.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozje;w;sztokholmie;-;jedna;osoba;zabita,82,0,733522.html) Eksplozje w Sztokholmie - jedna osoba zabita Wybuchy na ruchliwej, handlowej ulicy spowodowały panikę wśród robiących świąteczne zakupy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t115040.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oblawa;na;terrorystow;w;szwecji;planowali;zamachy,141,0,702349.html) Obława na terrorystów w Szwecji. Planowali zamachy Celem ataków miał być Goeteborg. Policja i kontrwywiad nie podają liczby zatrzymanych.
Tagi: szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz