Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zabójstwo generała Papały. Wymiar sprawiedliwości zawiódł

0
Podziel się

Wyjaśnianie śmierci byłego komendanta głównego policji Marka Papały zbyt pochopne? - Odwrócił od siebie podejrzenia ws. generała Papały.

Zabójstwo generała Papały. Wymiar sprawiedliwości zawiódł
(Damian Klamka/East News)
bDmZdaXV

Zdaniem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, wymiar sprawiedliwości zawiódł ws. wyjaśniania śmierci byłego komendanta głównego policji Marka Papały, a policjanci i prokuratorzy dali się zwieść zeznaniom świadka koronnego.

W poniedziałek zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo b. komendanta głównego policji gen. Marka Papały. Dwóm z nich prokuratura postawiła zarzuty rozboju z bronią w ręku. Wszyscy zostali w środę decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące. Informacja o zatrzymaniach zmieniła wszelkie dotychczasowe ustalenia dotyczące śmierci gen Papały.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy wynika, że jedną z zatrzymanych osób jest Igor Ł. _ Patyk _. Mężczyzna już wcześniej przyznawał, że w chwili zabójstwa generała był w pobliżu - kradł samochody. Twierdził jednak, że nie ma związku ze sprawą.

bDmZdaXX

Jak powiedział w środę wieczorem w programie _ Na pierwszym planie _ minister sprawiedliwości Jarosław Gowin _ na pewno wymiar sprawiedliwości w tej sprawie zawiódł _. _ Można powiedzieć, że przynajmniej początkowo policjanci, prokuratorzy dali się zwieść, jak wszystko na to wskazuje pierwszym zeznaniom _ - dodał. - _ Przecież pierwszy oskarżony ps. 'Patyk' nie był bodajże pierwszym przesłuchiwanym w tej sprawie jeśli potwierdzą się dzisiejsze zarzuty to będzie oznaczało, że potrafił bardzo zręcznie zwieść prokuratorów i policjantów, a w ślad za nimi także i niektórych polityków _ - zaznaczył minister.

_ - Trzeba pamiętać, że wiarygodność 'Patyka' była o tyle trudna do podważenia, że był świadkiem koronnym w innej sprawie i jego zeznania doprowadziły do skazania kilkunastu osób, a więc były to zeznania wiarygodne Wygląda na to, że on tymi prawdziwymi zeznaniami obciążającymi innych niejako odwrócił od siebie podejrzenia ws. generała Papały _ - powiedział Gowin.

Informacji o zatrzymaniu _ Patyka _ nie chciała potwierdzić prokuratura. Rzecznik łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej - Jarosław Szubert, pytany, czy jest on wśród zatrzymanych powiedział: _ Jeśli już to Igor M. _. Dopytywany, czy jest to ta sama osoba, dodał: _ Nie mogę tego powiedzieć _.

Na podobne tematy czytaj więcej w Money.pl
Nowy ślad w sprawie Papały. Znane nazwiska Przypuszczalnie chodzi o zbadanie, czy mógł się z nimi kontaktować Edward Mazur.
Umorzyli śledztwo Drzewieckiego. Dlatego Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo ws. oświadczeń majątkowych b. ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego.
Malwersacje w stołecznym sądzie. Jest zarzut Zarzut dotyczy piętnastu przestępstw opisanych. Przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
bDmZdaYd
bDmZdaYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)