Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo w Kołobrzegu. Jest akt oskarżenia

0
Podziel się:

O podwójne zabójstwo z zamiarem ewentualnym został oskarżony 20-letni
Damian R. z Kołobrzegu który w marcu tego roku śmiertelnie poranił nożem
dwóch młodych mężczyzn, którzy wtargnęli do jego mieszkania.

Zabójstwo w Kołobrzegu. Jest akt oskarżenia
(Mikdam/Dreamstime)

O podwójne zabójstwo z zamiarem ewentualnym został oskarżony 20-letni Damian R. z Kołobrzegu (Zachodniopomorskie), który w marcu tego roku śmiertelnie poranił nożem dwóch młodych mężczyzn, którzy wtargnęli do jego mieszkania.

Oskarżony - jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Aneta Skupień - nie kwestionował w śledztwie, że zranił ofiary nożem, twierdził jednak, że działał w obronie własnej i rodziny.

Przedstawiono mu też zarzut posiadania narkotyków - miał nieco ponad 4 gramy marihuany. Do tego zarzutu Damian R. przyznał się.

20-latek od chwili zatrzymania przebywa w areszcie. Jak ustalili biegli, w chwili popełnia czynu był poczytalny i miał zdolność kierowania swoim postępowaniem. Był już karany z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zadania śmiertelnych ciosów doszło w tajemniczych okolicznościach. 9 marca wieczorem do Damiana R. zadzwonili przez domofon mężczyźni w wieku 22 i 23 lat, proponując mu spotkanie przed blokiem. Gdy ten się nie zgodził, weszli do budynku, wykorzystując powrót siostry oskarżonego. Potem wtargnęli do mieszkania R. Byli uzbrojeni - jeden miał pistolet pneumatyczny, drugi pałkę teleskopową. W mieszkaniu doszło do bójki z użyciem kuchennego noża, potem 20-latek miał ich wypchnąć z mieszkania.

W śledztwie Damian R. utrzymywał, że nie wie, co było powodem najścia. Mówił, że znał z widzenia tylko jednego z mężczyzn.

Sprawę Damiana R. będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Koszalinie. Za zabójstwo Kodeks karny przewiduje nie mniej niż 8 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Czytaj więcej w Money.pl
Za szydzenie z Ukrainek trafią za kraty? Do stołecznego sądu wpłynął akt oskarżenia wobec prezenterów, oskarżonych o znieważenie pracujących w Polsce kobiet.
Będzie śledztwo? Przez ekrany na drodze Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy wszcząć śledztwo w sprawie ekranów akustycznych stawianych przy autostradach.
Przedłużą śledztwo w sprawie śmierci Leppera Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)