Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: B. senator PO startuje do PE z listy Libertas

0
Podziel się

Były senator Platformy Obywatelskiej
Krzysztof Zaremba będzie "jedynką" na liście Ruchu Libertas w
okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

bEghYtuJ

Były senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Zaremba będzie "jedynką" na liście Ruchu Libertas w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Zaremba potwierdził w środę w Szczecinie dziennikarzom, że propozycję startu złożył mu twórca ruchu Libertas irlandzki milioner Declan Ganley

"Zdecydowałem się kandydować w odpowiedzi na ataki na mnie w ostatnich dniach, bo wystąpiłem w obronie polskich stoczni i stoczniowców. Swoim startem i swoją pracą chcę udowodnić, że niekoniecznie w PO, w partii kolesiów, można zrobić coś dobrego dla Polski" - powiedział dziennikarzom Zaremba.

bEghYtuL

Podkreślił jednocześnie, że jest zwolennikiem obecności Polski w UE, ale takiej, która będzie respektować interesy państw członkowskich

Zaremba po raz kolejny podtrzymał opinię, że polski przemysł stoczniowy został potraktowany przez Unię inaczej, niż w innych krajach. "Polska to 38-milionowy kraj Europy, ale w każdym aspekcie gospodarczym pomijany i niedoceniany" - przekonywał. "Boli mnie to, że moi do niedawna koledzy z PO nie wstydzą się być w jednej koalicji z partią, w której władzach zasiada Erika Steinbach" - dodał.

"Nie chciano senatora ze Szczecina, zaproponowano cyrulika z Połczyna. Wybierajcie państwo" - tak odpowiedział na sugestię, że wystąpił z Platformy, ponieważ nie uzyskał rekomendacji jako kandydat do PE. Z numerem jeden w okręgu zachodniopomorsko- lubuskim z PO startuje poseł Sławomir Nitras, który pochodzi z Połczyna-Zdroju.

Zaremba zapowiedział, że podczas kampanii wyborczej będzie nosić czarny krawat jako symbol żałoby po polskich stoczniach.

bEghYtuR

Kilka dni temu Zaremba wystąpił z PO. Jak wyjaśniał wówczas, była to m.in. forma sprzeciwu wobec decyzji rządu ws. polskich stoczni prowadzących do likwidacji tej gałęzi przemysłu. Mówił, że w czasie, gdy inne rządy UE, np. Francja i Niemcy wspierają i dotują szczególnie w czasie kryzysu różne gałęzie przemysłu, w tym także stoczniowego czy motoryzacyjnego, polski rząd zwalnia pracowników i sprzedaje majątek produkcyjny stoczni.

Jego zdaniem PO także odwróciła się od ludzi, nie tylko stoczniowców, ale rolników, policjantów, wielu grup zawodowych i społecznych nie tylko na Pomorzu Zachodnim.

Władze Platformy oświadczyły po odejściu Zaremby, że w przygotowaniu był już wniosek o wyrzucenie go z klubu parlamentarnego, ponieważ swoimi licznymi wypowiedziami i działaniami łamał statut klubu PO.

37-letni Zaremba urodził się w Szczecinie. Jest wnukiem pierwszego polskiego prezydenta Szczecina - Piotra Zaremby. Z wykształcenia jest politologiem. Był radnym Szczecina. W latach 2001-2007 był posłem. Pełnił też funkcję szefa zachodniopomorskich struktur PO. (PAP)

bEghYtuS

epr/ par/ jra/

bEghYtvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)