Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zachodniopomorskie: Grabarczyk poparł kandydata PO na prezydenta Szczecina

0
Podziel się:

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poparł kandydata PO na prezydenta
Szczecina Arkadiusza Litwińskiego. W środę uczestniczył w spotkaniu, które odbyło się w pociągu,
jadącym trasą obiecywanej przez Litwińskiego Szybkiej Kolei Miejskiej.

bFeYsYid

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poparł kandydata PO na prezydenta Szczecina Arkadiusza Litwińskiego. W środę uczestniczył w spotkaniu, które odbyło się w pociągu, jadącym trasą obiecywanej przez Litwińskiego Szybkiej Kolei Miejskiej.

Litwiński deklaruje, że chce uruchomić Szybką Kolej Miejską na trasie prawobrzeże Szczecina - Police, bez tworzenia nowych instytucji, bez nakładów inwestycyjnych w tabor - we współpracy z Przewozami Regionalnymi i samorządem województwa.

Przejazd szynobusem po trasie planowanej kolei miał pokazać gościom i dziennikarzom, że w mieście istnieje dobra sieć torów i małych stacji kolejowych, wybudowanych jeszcze przed wojną a obecnie zupełnie niewykorzystywanych.

bFeYsYif

"Przy niewielkich nakładach, w ciągu kilkunastu miesięcy kolej ta skomunikuje nie tylko odległe dzielnice Szczecina, ale też stworzy dogodne połączenie z okolicznymi miejscowościami" - mówił Litwiński.

"To świetny pomysł. Nie tylko dla mieszkańców Szczecina, ale też dla kolei, której zapewni przychody" - ocenił minister Grabarczyk. Dodał, że jest wielkim entuzjastą kolei jako "transportu niedrogiego i proekologicznego".

Przypomniał, że Przewozy Regionalne do końca 2015 r. mają do wykorzystania 3,5 mld zł na zakup nowego taboru. "Sądzę, że część z tych nowych składów będzie obsługiwało szczecińską szybką kolej" - powiedział minister.

Litwiński w swoim programie deklaruje, że jak wygra wybory, w ciągu pięciu lat zwiększy udział transportu zbiorowego w przewozach miejskich o 30 proc.

bFeYsYil

W Szczecinie o stanowisko prezydenta walczy, oprócz Litwińskiego, także sześciu innych kandydatów. Urzędujący obecnie prezydent Piotr Krzystek, Małgorzata Jacyna-Witt oraz Bartłomiej Sochański startują z poparciem własnych komitetów. PiS wystawia senatora Krzysztofa Zarembę, PSL - Annę Nowak, SLD - Jędrzeja Wijasa.(PAP)

szt/ mok/ ura/

bFeYsYiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)