Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Zatrzymano fałszerzy banknotów

0
Podziel się

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o
fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 20 i 50 zł.

bEhDtXpN

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 20 i 50 zł.

Jak poinformował w czwartek PAP podkom. Jakub Zaręba z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, do zatrzymania doszło po tym, gdy trzej mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat zrobili zakupy w sklepach spożywczych w Reczu, płacąc ze nie fałszywymi banknotami o nominale 50 zł.

Dwukrotnie wszystko poszło po ich myśli. Przy kolejnej próbie ekspedientka zorientowała się jednak, że banknot jest podrobiony. Gdy wspomniała o swoich wątpliwościach co do jego autentyczności, mężczyźni uciekli.

bEhDtXpP

Kilkanaście minut później policjanci na podstawie rysopisów wytypowali i zatrzymali sprawców. W trakcie przeszukania przy jednym z nich znaleźli schowane dwa podrobione banknoty.

Zatrzymano także mężczyznę, który na domowym sprzęcie drukował fałszywki.

Z ustaleń policjantów wynika, że wcześniej grupa ta podrabiała i wprowadzała do obiegu banknoty o nominale 20 zł. Zatrzymani przyznali się do winy.

Jeszce w czwartek Sąd Rejonowy w Choszcznie ma zdecydować o ewentualnym areszcie zatrzymanych. Za podrabianie pieniędzy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie falsyfikatów w obieg do 10 lat więzienia. (PAP)

bEhDtXpV

epr/ itm/

bEhDtXqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)