Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz lotów nad terenem XVI Przystanku Woodstock

0
Podziel się:

Od 29 lipca do 2 sierpnia nad terenem XVI Przystanku Woodstock, który
odbędzie w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), będzie obowiązywał zakaz lotów. Z przestrzeni
powietrznej będą korzystać tylko służby ratownicze - poinformował zespół prasowy lubuskiej policji.

bEDtAgfF

Od 29 lipca do 2 sierpnia nad terenem XVI Przystanku Woodstock, który odbędzie w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), będzie obowiązywał zakaz lotów. Z przestrzeni powietrznej będą korzystać tylko służby ratownicze - poinformował zespół prasowy lubuskiej policji.

Zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej będzie obowiązywał od czwartku od godz. 8 rano i potrwa do godz. 17 2 sierpnia.

Zakaz obejmuje kolisty teren o promieniu 10 km, nad polem woodstockowym. Loty nie będą mogły się odbywać na wysokości do 900 m.

bEDtAgfH

Wprowadzenie zakazu podyktowane zostało względami bezpieczeństwa. "Podczas poprzednich edycji Przystanku Woodstock zwiększała się liczba np. motolotniarzy, którzy bez jakiegokolwiek nadzoru szybowali nad sceną i widownią w czasie koncertów, co mogło zagrażać bezpieczeństwu uczestników imprezy" - powiedział rzecznik prasowy KWP w Gorzowie, st. asp. Sławomir Konieczny.

Przystanek Woodstock rozpocznie się 30 lipca. Na festiwalu wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki, m.in. brytyjski skrzypek Nigel Kennedy, amerykańska grupa Papa Roach, Justyna Steczkowska, Leszek Możdżer i Tymon Tymański.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy festiwalu będą mieli też szansę na dyskusję z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem czy nagrodzonym Oscarem reżyserem Andrzejem Wajdą. (PAP)

mrd/ malk/ gma/

bEDtAggi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)