Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakazane demonstracje NOP i MW w Krakowie

0
Podziel się:

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds.
bezpieczeństwa Adam Młot zakazał organizowania, mających odbyć się
w sobotę, w dniu Marszu Tolerancji, zgromadzeń Narodowego
Odrodzenia Polski oraz jednego Młodzieży Wszechpolskiej.

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa Adam Młot zakazał organizowania, mających odbyć się w sobotę, w dniu Marszu Tolerancji, zgromadzeń Narodowego Odrodzenia Polski oraz jednego Młodzieży Wszechpolskiej.

Młodzież Wszechpolska zgłosiła chęć zorganizowania w Krakowie trzech zgromadzeń. Pikieta w okolicach Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym będzie mogła się odbyć. Wymogi formalne spełnia także zgłoszenie o manifestacji MW w okolicach pl. Matejki i przemarszu ulicami Basztową i Dunajewskiego.

Zakaz dotyczy planowanej przez NOP demonstracji przy pomniku Adama Mickiewicza oraz pikiety Młodzieży Wszechpolskiej w tym samym miejscu.

"Zakaz wydałem ze względów bezpieczeństwa. Organizatorzy zostali zawiadomieni o tych decyzjach" - powiedział PAP Młot.

W sobotę ulicami Krakowa przejdzie organizowany przez Fundację "Kultura dla Tolerancji" Marsz Tolerancji z udziałem m.in. lesbijek i gejów. W poprzednich latach marsz ten spotkał się z ostrymi protestami środowisk prawicowych i kontrdemonstracjami, podczas których padały nie tylko wrogie okrzyki, wyzwiska i kamienie, ale dochodziło także do przepychanek z policją.

Sobotnie pikiety i demonstracje w Krakowie mają być zabezpieczane przez kilkuset policjantów i strażników miejskich. (PAP)

wos/ bno/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)