Notowania

pomorskie
31.05.2010 17:59

Zakończyła się przebudowa Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni

Zakończyła się przebudowa Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni, przy którym cumują Błyskawica i Dar Pomorza oraz okazjonalnie Dar Młodzieży. W poniedziałek uroczyście otwarto zmodernizowane nabrzeże.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zakończyła się przebudowa Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni, przy którym cumują Błyskawica i Dar Pomorza oraz okazjonalnie Dar Młodzieży. W poniedziałek uroczyście otwarto zmodernizowane nabrzeże. *

Przebudowa nabrzeża o długości 625 metrów trwała półtora roku (z przerwą na ubiegłoroczny sezon letni) i kosztowała 24 mln zł. Inwestycję zrealizował Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

Prezes portu Janusz Jarosiński poinformował PAP, że głównym powodem przebudowy nabrzeża był jego bardzo zły stan techniczny. Nabrzeże zostało zbudowane ponad 70 lat temu i uległo częściowemu zniszczeniu w czasie II wojny światowej.

Jarosiński zapewnił, że dzięki wymianie drewnianej konstrukcji nabrzeża na betonową, obiekt będzie mógł być eksploatowany co najmniej przez najbliższe 100 lat. Na nabrzeżu zmienione zostały też pawilony handlowe. Ich budowę sfinansowali handlowcy i gastronomicy, natomiast miasto pokryło koszty ławek, chodników, oświetlenia i zieleni. (PAP)

bls/ bos/ bk/

Tagi: pomorskie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz