Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm na świecie
21.12.2010 11:42

Zamach na autobus. Al Kaida podejrzana

Trzy osoby zginęły w eksplozji na dworcu autobusowym w stolicy Kenii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Trzy osoby zginęły, a 39 odniosło rany w eksplozji na dworcu autobusowym w stolicy Kenii, Nairobi. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policja podejrzewa zamach terrorystyczny. *

Wcześniej ugandyjskie służby bezpieczeństwa informowały o możliwości ataku grup terrorystycznych powiązanych z Al-Kaidą w okresie świątecznym.

Ładunek eksplodował, kiedy pasażerowie przechodzili przez bramki bezpieczeństwa do autobusu, który miał ich zawieźć do Kampali, stolicy sąsiedniej Ugandy.

Naczelny inspektor policji w Kampali generał Kale Kayihura powiedział ugandyjskiej gazecie _ Daily Monitor _, że otrzymał potwierdzenie od policji kenijskiej o ładunku wniesionym do autobusu przez obywateli Somalii. Zamach był wymierzony w obywateli Ugandy, którzy wracali do domu na święta z Nairobi.

Zobacz jak wyglądał zniszczony autobus:

Ładunki wybuchły kilka godzin po oświadczeniu, w którym inspektor Kayihura ostrzegł przed atakami somalijskich grup powiązanych z Al-Kaidą w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na spotkaniu z podwładnymi szef policji w Kampali nakazał zamknięcie obiektów publicznych, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa.

W zeszłym tygodniu dowódca sił zbrojnych Ugandy generał Aronda Aronda Nyakairima postawił armię w stan najwyższej gotowości.

W czerwcu 79 osób poniosło śmierć w podwójnym zamachu terrorystycznym w Kampali. Do ataku przyznało się ugrupowanie Al-Shabaab - miała to być zemsta za operację wojsk ugandyjskich w Mogadiszu, stolicy Somalii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t125313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;ostrzezenia;przed;zamachami;al;kaidy,202,0,737482.html) Kolejne ostrzeżenia przed zamachami Al Kaidy Interpol otrzymał sygnały z Bagdadu o planowanych akcjach w USA i Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t125229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/za;zamachami;w;szwecji;stoi;al;kaida;to;nasz;brat,90,0,733786.html) Za zamachami w Szwecji stoi Al Kaida. _ To nasz brat _ Islamiści opublikowali dane zamachowca: - _ Dokonał aktu męczeństwa. _
Tagi: terroryzm na świecie, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz