Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
27.09.2013 11:42

Zamach na autobus w Pakistanie. Kilkanaście ofiar

W zamachu na przedmieściach Peszawaru na autobus przewożący pracowników rządowych zginęło 17 osób - poinformowała pakistańska policja. W ataku rany odniosło blisko 50 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

W zamachu na przedmieściach Peszawaru na autobus przewożący pracowników rządowych zginęło 17 osób - poinformowała pakistańska policja. W ataku rany odniosło blisko 50 osób.

Atak przeprowadzono przy użyciu ładunku wybuchowego umieszczonego w autobusie - powiedział przedstawiciel policji Arif Khan.

_ - Na razie możemy potwierdzić śmierć 17 osób, 47 pasażerów odniosło rany _ - powiedział telewizji Al-Dżazira przedstawiciel lokalnych władz Zahirul Islam. Do zamachu nie przyznała się żadna organizacja.

Autobus, w którym doszło do eksplozji, przewoził pracowników rządowych, którzy wracali po pracy do domu. Na miejscu zamachu pracują ekipy ratunkowe, które udzielają poszkodowanym pomocy i przewożą ich do lokalnych szpitali.

Agencja Associated Press przypomina, że bojownicy islamscy często atakują cele i ludzi powiązanych z władzami w Islamabadzie. Północno-zachodnie regiony Pakistanu to bastion różnych grup rebelianckich, w tym pakistańskich talibów Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP). Grupa ta, która w 2007 roku wydała wojnę wspieranemu przez USA rządowi w Islamabadzie, uważana jest, wraz z jej sojusznikami, za głównych sprawców zamachów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zorganizowali zamach bombowy. Przybywa ofiar Agencja Reutera odnotowuje, że w ubiegłym roku w zamachach zginęło w Pakistanie ponad 400 szyitów, a sprawców z reguły nie udaje się zatrzymać.
Siedemnaście osób nie żyje. Sprawca nieznany Władze podały, że na razie nie jest jasne, co spowodowało wybuch - czy został on dokonany przez zamachowca-samobójcę, czy eksplodowała bomba.
Zamach bombowy talibów. Nie żyje generał Pakistański generał zginął w dokonanym przez talibów zamachu bombowym w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowała pakistańska armia.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz