Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach
18.05.2010 09:15

Zamach na konwój NATO w Kabulu

W zamachu zginęło ponad 20 cywilów. Do zamachu przyznali się afgańscy talibowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

*Ponad 20 cywilów zginęło w zamachu na konwój wojsk NATO w silnie chronionej, rządowej dzielnicy stolicy Afganistanu - poinformował agencję AFP afgański główny lekarz wojskowy generał Ahmad Zia Jaftali. *

_ - Obecnie w szpitalu mamy pięć ciał, ale liczba zabitych przekracza 20. Wszyscy to cywile. Bilans jest bardzo wysoki _ - oświadczył Jaftali

Według agencji AP w zamachu w Kabulu zginęły co najmniej trzy osoby a 12 zostało rannych. Z kolei Reuters informuje, że zabitych jest 12 a rannych 47 ludzi. Agencja DPA pisze, że wśród ofiar śmiertelnych zamachu jest ośmiu amerykańskich żołnierzy.

Do zamachu przyznali się afgańscy talibowie.

_ - Bierzemy ten atak na siebie. Atak, który był zamachem samobójczym, został przeprowadzony przy użyciu samochodu-pułapki przez naszego mudżahedina _ - oświadczył rzecznik talibów. Według niego celem ataku byli _ najeźdźcy z NATO _.

Zamachowiec-samobójca zdetonował samochód-pułapkę w pobliżu przejeżdżającego obok konwoju NATO.

_ - Konwój ISAF przejeżdżał w pobliżu, kiedy zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze _ - oświadczył przedstawiciel afgańskiej policji.

W dzielnicy Kabulu, w której przeprowadzono zamach, znajdują się m.in. parlament, Muzeum Narodowe, budynki rządowe i szpital przyjmujący zachodnich pacjentów.

Jeden z dziennikarzy widział na miejscu zamachu wrak autobusu miejskiego i czterech samochodów terenowych.

Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz