Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w nigerii
16.06.2011 14:42

Zamach samobójczy w Nigerii. Są ofiary

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na parkingu przed siedzibą policji w stolicy Nigerii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(S Martin/CC/Flickr)

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na parkingu przed siedzibą policji w stolicy Nigerii, Abudży - poinformował rzecznik służb ratunkowych. Według Czerwonego Krzyża, na miejscu ataku znaleziono ciała zabitych.

_ - Wynosimy ciała. Jest zbyt wcześnie, by ocenić, ile ich jest. Obecnie naszym priorytetem jest pomoc ocalałym _ - powiedział przedstawiciel Czerwonego Krzyża.

Według rzecznika służb ratunkowych, Yushauy Shuaiba, w wyniku wybuchu zginął zamachowiec samobójca._ - Ładunek był umieszczony w mercedesie benz _ - wyjaśnił inny rzecznik służ ratunkowych, Ezechiel Manzo.

Jak pisze agencja AP, spaliło się ponad 50 samochodów, znajdujących się na parkingu. Siedziba policji mieści się w odległości około kilometra od siedziby prezydenta.

Ostatni zamach w Abudży miał miejsce pod koniec grudnia. Cztery osoby zginęły, a 21 zostało rannych w wybuchu bomby w ogródku piwnym i na targu w koszarach.

1 października 2010 r., podczas obchodów 50. rocznicy uzyskania przez Nigerię niepodległości, w trzech eksplozjach w nigeryjskiej stolicy zginęło 12 osób. Do zamachu przyznali się działający w kraju rebelianci z Delty Nigru.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t141837.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/masakra;w;pakistanskim;sklepie;talibowie;nie;przyznaja;sie,196,0,849604.html) Masakra w pakistańskim sklepie. Talibowie nie przyznają się W supermarkecie w Peszawarze eksplodowały dwie bomby. 70 osób nie żyje, jest wielu rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t140509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samochod-pulapka;w;wojskowym;konwoju,235,0,842219.html) Samochód-pułapka w wojskowym konwoju Za zamachem prawdopodobnie stoi Al-Kaida.
Tagi: zamach w nigerii, nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz