Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w burgas
19.07.2012 17:42

Zamach w Bułgarii. Izrael oskarża Hezbollah

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami. Zginęło siedem osób, w tym pięciu Izraelczyków.

Netanjahu oświadczył podczas konferencji prasowej, że Izrael sprawi, iż _ ci, którzy popierają terroryzm zapłacą za to _. _ Wczorajszy zamach w Bułgarii został zorganizowany przez Hezbollah, który jest głównym terrorystycznym agentem Iranu _ - powiedział premier.

Agencja AP przypomina, że Hezbollah jest szyicką organizacją terrorystyczną wspieraną przez władze w Teheranie.

Premier Netanjahu dodał, że Iran i Hezbollah prowadzą od ponad roku _ globalną kampanię terrorystyczną _ wymierzoną w Izrael. Jak pisze Reuters, Hezbollah nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie zamachu.

Minister obrony Ehud Barak powiedział w czwartkowym wywiadzie radiowym, że Izrael _ zrobi wszystko, co w jego mocy, by znaleźć odpowiedzialnych (za zamach) i tych, którzy wydali im dyspozycje i ukarać ich _, co - jak pisze Reuters - zdaje się być zapowiedzią tajnej operacji izraelskich służb specjalnych.

Netanjahu już w środę oskarżył Iran o to, że stoi za zamachem w Burgas. Powiedział wtedy: _ - Osiemnaście lat po zamachach na budynek centrum żydowskiego w Argentynie, zbrodniczy irański terroryzm znów dotyka niewinne osoby _. Premier odniósł się do zamachu bombowego w Buenos Aires z 18 lipca 1994 roku. Zginęło wówczas 85 osób a 300 zostało rannych; także ten zamach przypisano Iranowi.

Środowa eksplozja nastąpiła w autobusie na parkingu lotniska Burgas w chwili, kiedy wchodzili do niego turyści. Oficjalnie potwierdzono, że pochodzili z Izraela i że chodzi o zamach. Według świadków przeprowadził go zamachowiec samobójca. Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Nasi wracają do kraju po zamachu w Burgas W związku z zamieszaniem spowodowanym zamkniętym lotniskiem, MSZ radzi polskim turystom pilnie śledzić informacje o tym, skąd i dokąd będą organizowane ich loty.
Mamy zdjęcie zamachowca z Burgas To człowiek z długimi włosami w wieku około 36 lat, który przebywał w Bułgarii od 4 do 7 dni.
Atak bombowy w Burgas. Zamachowiec miał amerykańskie prawo jazdy Tuż przed atakiem na lotnisku wylądował samolot z polskimi turystami.
Tagi: zamach w burgas, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz