Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zardari: Francja uważa Pakistan za odpowiedzialnego partnera

0
Podziel się

Prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari ocenił w poniedziałek w Paryżu po
spotkaniu z prezydentem Nicolasem Sarkozym, że Francja "uważa Pakistan za odpowiedzialnego
partnera".

bEiSSMZN

Prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari ocenił w poniedziałek w Paryżu po spotkaniu z prezydentem Nicolasem Sarkozym, że Francja "uważa Pakistan za odpowiedzialnego partnera".

Zardari podczas spotkania z dziennikarzami w Pałacu Elizejskim dodał, że francuski prezydent, który nie złożył oddzielnego oświadczenia, jeszcze w tym roku wybiera się z oficjalną wizytą do Pakistanu.

Według przedstawicieli Pałacu Elizejskiego Sarkozy wyraził pragnienie, by Francja i Pakistan rozwijały skuteczną współpracę w walce z terroryzmem, i zachęcał prezydenta Pakistanu do kontynuowania rozpoczętych wysiłków.

bEiSSMZP

Dyskutowano też o kryzysie humanitarnym spowodowanym powodziami w Pakistanie, w których zginęło co najmniej 1500 ludzi.

Prezydenci poruszyli również kwestię współpracy w sektorze energetycznym, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa nuklearnego.

Wizytą w Paryżu Zardari rozpoczął podróż do Francji i Wielkiej Brytanii - dwóch krajów, których wojska uczestniczą w interwencji w Afganistanie.

Podróż ta zbiega się z wysuniętymi przez brytyjskiego premiera Davida Camerona oskarżeniami, iż pakistański wywiad wspiera terrorystów w Afganistanie. Zardari będzie w Londynie w środę.(PAP)

bEiSSMZV

keb/ mc/

6717937

bEiSSNaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)