Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarzuty dla sześciu zatrzymanych za napad na konwój bankowy

0
Podziel się

Zarzut rozboju postawiono sześciu osobom, które w poniedziałek na trasie Mała
Wieś - Wyszogród pod Płockiem (Mazowieckie) napadły na konwój bankowy. Grozi za to do 12 lat
pozbawienia wolności.

bEgJVxxN

Zarzut rozboju postawiono sześciu osobom, które w poniedziałek na trasie Mała Wieś - Wyszogród pod Płockiem (Mazowieckie) napadły na konwój bankowy. Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w środę PAP rzecznik płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, skradzione z konwoju ponad 240 tys. zł. udało się odzyskać. Podejrzani o napad to mieszkańcy okolic Małej Wsi pod Płockiem i województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 20-25 lat.

Jeden z podejrzanych to konwojent, drugi - pracownik jednego z banków spółdzielczych, do którego należą przewożone pieniądze. Sprawcy napadu przebrani byli w ubrania przypominające mundury policyjne.

bEgJVxxP

Według rzecznika mazowieckiej komendy wojewódzkiej policji w Radomiu Tadeusza Kaczmarka, ujęcie sprawców napadu było możliwe dzięki wykorzystaniu w pościgu policyjnego śmigłowca, biorącego udział w akcji ratowniczej na terenach dotkniętych powodzią w okolicach Płocka.

Do napadu doszło w poniedziałek około godz. 14.20 w okolicach miejscowości Ciućkowo pod Płockiem. Trzech mężczyzn pod pretekstem kontroli drogowej zatrzymało volkswagena passata, który przewoził pieniądze z jednego z banków spółdzielczych.

"Mężczyźni pobili metalową rurką kierowcę, natomiast konwojenta skuli plastikowymi zaciskami, krępującymi ręce. Kierowcę zostawili w miejscu napadu, a konwojenta wsadzili do bagażnika volkswagena i wywieźli do pobliskiej miejscowości. Tam porzucili auto wraz z mężczyzną. Sami uciekli innym samochodem, renault laguna" - powiedział Kaczmarek.

Pobity mężczyzna powiadomił o napadzie policję w Płocku, która zorganizowała pościg. Do poszukiwań włączyli się policjanci z Radomia.

bEgJVxxV

Ustalono, że porzucony passat należał do jednego ze sprawców, który w międzyczasie został zgłoszony jako pojazd skradziony. Następnie w gospodarstwie jednego z mieszkańców gminy Mała Wieś odnaleziono zrabowane pieniądze.(PAP)

mb/ ilp/ wkr/ jra/

bEgJVxyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)