Notowania

wiadomości
25.07.2011 17:01

Zasiłki do 6 tys. zł trafią do rodzin w kolejnych dwóch województwach

Kolejne pieniądze dla poszkodowanych przez nawałnice przyznało w poniedziałek MSWiA. Na wypłaty zasiłków do 6 tys. zł w województwie warmińsko-mazurskim przeznaczone zostało ponad 188 tys. zł, a w województwie podlaskim - ponad 100 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejne pieniądze dla poszkodowanych przez nawałnice przyznało w poniedziałek MSWiA. Na wypłaty zasiłków do 6 tys. zł w województwie warmińsko-mazurskim przeznaczone zostało ponad 188 tys. zł, a w województwie podlaskim - ponad 100 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, środki dla województwa warmińsko-mazurskiego - łącznie 188 tys. 250 zł - przeznaczone zostały na zasiłki dla 46 poszkodowanych w gminie Rozogi. W województwie podlaskim 100 tys. 600 zł trafi zaś do 31 poszkodowanych rodzin z gmin: Grajewo, Jedwabne i Zbójno.

Wcześniej pieniądze na wypłaty do 6 tys. zł otrzymały województwa łódzkie (gminy Żarnów i Białaczów) oraz mazowieckie (powiaty: przysuski, radomski i białobrzeski).

Pierwsze środki do 6 tys. zł na zakup najpilniejszych rzeczy dla mieszkańców województwa łódzkiego i mazowieckiego poszkodowanych przez nawałnice z 14 lipca zostały uruchomione przez MSWiA następnego dnia. Z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych województwa otrzymały łącznie 2 mln zł.

Gminom z trzech powiatów - przysuskiego, radomskiego i białobrzeskiego (mazowieckie) przyznano wówczas 861 tys. zł. Na zasiłki do 6 tys. zł do Potworowa trafiło 300 tys. zł, do Rusinowa - 186 tys. zł, do Klwowa - 201 tys. zł, do Radzanowa - 30 tys. zł, do Przytyku - 117 tys. zł, a do Gielniowa - 27 tys. zł.

Jak poinformowała Woźniak, pieniądze są przez cały czas wypłacane wszystkim poszkodowanym. Do tej pory ośrodki pomocy społecznej wypłaciły zasiłki dla 138 rodzin, na łączną kwotę ponad 370 tys. zł.

Dla poszkodowanych w województwie łódzkim na zasiłki przekazano łącznie 830 tys. zł dla dwóch gmin. Poszkodowani z gminy Białaczów otrzymali 580 tys. zł, a z gminy Żarnów - 250 tys. zł. Dotychczas ośrodki pomocy społecznej wypłaciły 87 zasiłków w gminie Białaczów (w sumie 256 tys. zł) oraz 50 zasiłków dla mieszkańców Żarnowa (łącznie 192 tys. zł).

Poszkodowani z województwa łódzkiego otrzymali też 3,6 mln zł na remonty zniszczonych domów i mieszkań; środki zostały uruchomione 21 lipca. Woźniak zaznaczyła, że kolejne pieniądze będą przyznawane w zależności od potrzeb poszkodowanych oraz skali zniszczeń budynków. (PAP)

mca/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz