Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zatrzymani w związku z narkotykami samorządowcy nie przyznają się do zarzutów

0
Podziel się:

Dwaj zachodniopomorscy samorządowcy,
zatrzymani w związku z podejrzeniem o posiadanie narkotyków, nie
przyznają się do stawianych im przez policję zarzutów.

Dwaj zachodniopomorscy samorządowcy, zatrzymani w związku z podejrzeniem o posiadanie narkotyków, nie przyznają się do stawianych im przez policję zarzutów.

Jak poinformowała w sobotę wieczorem PAP Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, w czasie przesłuchania na policji obaj mężczyźni odmówili składania wyjaśnień.

Prawdopodobnie w niedzielę podejrzani będą słuchani przez prokuratora.

Zatrzymani to: 32-letni przewodniczący sejmiku w woj. zachodniopomorskim Michał Łuczak i 31-letni członek zarządu powiatu polickiego Cezary Atamańczuk.

Obaj należeli do Platformy Obywatelskiej. W sobotę Zarząd Krajowy PO zdecydował o wykluczeniu ich partii. Od tej decyzji przysługuje im odwołanie.

Obu mężczyzn - jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie podinsp. Maciej Karczyński - zatrzymano w piątek ok. godz. 22 na terenie powiatu polickiego podczas rutynowej kontroli drogowej.

W pojeździe, którym się poruszali, znaleziono substancje mogące być, w ocenie policjantów, narkotykami. W związku z tym obu mężczyzn umieszczono na 48 godzin w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Znalezione w samochodzie substancje to susz roślinny i biały proszek (prawdopodobnie marihuana, amfetamina). Według rzecznika policji nie były to znaczne ilości.

Małgorzata Wojciechowicz powiedziała PAP, że ze wstępnej analizy znalezionych substancji wynika, iż są to narkotyki. Szczegółowe badania fizyko-chemiczne jeszcze trwają.

Prokurator Wojciechowicz dodała, że policja postawiła obu zatrzymanym, zagrożone karą do 3 lat więzienia, zarzuty posiadania narkotyków.

"Cezaremu A. przedstawiono również zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających i złożenia funkcjonariuszowi policji obietnicy wręczenia korzyści majątkowej" - powiedziała PAP rzecznik prokuratury.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności, za obietnicę wręczenia policjantowi korzyści majątkowej (tzw. czynne łapownictwo) do 10 lat więzienia.

Ani sejmik województwa, ani rada powiatu nie podjęły jeszcze żadnych decyzji w sprawie zatrzymanych samorządowców.

Przewodniczący klubu radnych PO w sejmiku Olgierd Geblewicz powiedział w sobotę PAP, że wystąpił do szefa zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej o pilne zwołanie zarządu regionalnego partii.

"Wydaje mi się jednak, że kwestia dalszego sprawowania przez pana Łuczaka funkcji przewodniczącego sejmiku jest już przesądzona. Myślę, że w tej sytuacji sam poda się do dymisji" - powiedział PAP Geblewicz.

Starosta powiatu polickiego Leszek Guździoł poinformował PAP, że o dalszych krokach wobec Cezarego Atamańczuka będzie dyskutował z radą powiatu w niedzielę.

"Prawdopodobnie w poniedziałek zwołamy konferencję prasową, na której ogłosimy wypracowaną na tym spotkaniu decyzję" - powiedział starosta.

W niedzielę w Teatrze Polskim w Szczecinie miała się odbyć Regionalna Konwencja Samorządowa Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej RP. Konwencja - jak poinformowała na swojej stronie internetowej zachodniopomorska PO - została odwołana. Przyczyn jej odwołania nie podano, jednak jak dowiedziała się PAP ze źródeł w partii, powodem jest zatrzymanie dwóch samorządców. (PAP)

sibi/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)