Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano złodzieja, który włamywał się do biur i urzędów w Łodzi

0
Podziel się:

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o 22 kradzieże z włamaniem
do biur i urzędów w centrum Łodzi. Jego łupem padł sprzęt komputerowy, elektroniczny i
fotograficzny o wartości ponad 116 tys. złotych.

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o 22 kradzieże z włamaniem do biur i urzędów w centrum Łodzi. Jego łupem padł sprzęt komputerowy, elektroniczny i fotograficzny o wartości ponad 116 tys. złotych.

Jak ustaliła prokuratura 54-latek opuścił zakład karny w grudniu 2012 roku. Był w trudnej sytuacji finansowej i ponownie zdecydował się na kradzieże i włamania.

"Włamywał się do lokali biurowych, siedzib firm i urzędów w Łodzi, głównie na terenie Śródmieścia. Kradł przede wszystkim sprzęt komputerowy, elektroniczny i fotograficzny, który następnie sprzedawał prawdopodobnie na giełdzie samochodowej i targowiskach" - poinformował w czwartek rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Podejrzanemu, który działał w warunkach recydywy, grozi kara do 10 lat więzienia.

54-latek został zatrzymany bezpośrednio po dokonaniu włamania do biura prywatnej firmy przy placu Komuny Paryskiej. Miał przy sobie m.in. drewniany klin, śrubokręt i łom. W jego mieszkaniu znaleziono przedmioty mogące pochodzić z innych włamań. Ustalono, że prawdopodobnie jest on sprawcą ponad 20 takich przestępstw.

W ciągu roku - od lutego 2013 r. - jego łupem padł sprzęt komputerowy, elektroniczny i fotograficzny o wartości ponad 116 tys. zł.

Podczas przesłuchania 54-latek przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Śródmiejska prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego aresztowanie. (PAP)

szu/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)