Notowania

zdrojewski
05.12.2012 21:39

Zdrojewski: Nie wyobrażam sobie teraz filmu o Smoleńsku

Minister kultury Bogdan Zdrojewski ocenił, że w tej chwili zrobienie dobrego filmu na temat katastrofy smoleńskiej będzie "albo bardzo trudne, albo niewykonalne".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister kultury Bogdan Zdrojewski ocenił w środę, że w tej chwili zrobienie dobrego filmu na temat katastrofy smoleńskiej będzie _ albo bardzo trudne, albo niewykonalne _ - powiedział.

Minister skomentował w ten sposób zapowiadany na kwiecień 2014 r. film Antoniego Krauze poświęcony katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

- _ Nie wyobrażam sobie teraz powstania filmu o katastrofie smoleńskiej, zwłaszcza że nie ma scenariusza. Są fragmenty scenariusza i pewne propozycje. One są na razie luźno związane z tą debatą publiczną, która trwa i na tym etapie sobie takie filmu nie wyobrażam _ - powiedział w TVN24 Zdrojewski pytany o film.

Dopytywany, czy oceniałby taki obraz z punktu widzenia artystycznego czy politycznego, mówił, że w chwili obecnej na pewno nie artystycznie. - _ By zrobić dobry film artystyczny o takim wydarzeniu, o największym dramacie współczesnym państwa polskiego, trzeba mieć dystans, dobry tekst, dobry scenariusz, a o to będzie bardzo trudno _ - powiedział minister, podkreślając jednak, że Antoni Krauze należy do reżyserów, którzy potrafią robić dobre filmy.

Zaznaczył też, że teraz byłby ostrożny w formułowaniu ocen, które się pojawiają, że film skłóci Polaków lub ośmieszy nas. - _ Mamy coś w sobie takiego, żeby potępiać coś, czego jeszcze nie ma. Natomiast rzeczywiście jest tak, że zrobienie filmu w obecnych warunkach jest niezwykle trudne, ale tę szansę artyście pozostawiłbym. W związku z czym przestrzegam przed takim chodzeniem od ściany do ściany, mówieniem, że film o wydarzeniu smoleńskim, o tym dramacie, to będzie od razu film antypolski. Nie czyniłbym takiej prostej konstatacji _ - mówił Zdrojewski.

Czytaj więcej w Money.pl
Burza w sejmie. _ Trotyl był! _ krzyczeli posłowie PiS Przewodniczący Ryszard Kalisz replikował równie głośno: _ Bronię prawa _!
Smoleńsk ważniejszy nawet od huraganu Publikacja o wykryciu śladów materiałów wybuchowych w szczątkach Tu-154, otworzyła stare rany - pisze dziś zachodnia prasa.
Zdrojewski o pomniku w Smoleńsku. Nowe fakty Autorzy pomnika ofiar katastrofy polskiego TU-154M pod Smoleńskiem w połowie lipca uzyskają dostęp do terenu, na którym stanie ten monument.
Tagi: zdrojewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz