Notowania

wojna w mali
06.03.2013 15:32

Zginął czwarty francuski żołnierz od początku interwencji w Mali

Sierżant 68. afrykańskiego pułku artylerii zginął podczas operacji wojskowej na północnym wschodzie Mali, w miejscu oddalonym o ok. 60 km od miasta Gao.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czwarty żołnierz sił francuskich zginął w środę w Mali, gdzie Francja wspiera wojsko malijskie w walce z islamskimi rebeliantami na północy kraju - poinformowało biuro prasowe prezydenta Francois Hollande'a. Francuska interwencja w Mali trwa od 11 stycznia.

Sierżant 68. afrykańskiego pułku artylerii zginął podczas operacji wojskowej na północnym wschodzie Mali, w miejscu oddalonym o ok. 60 km od miasta Gao - podano w oświadczeniu.

W niedzielę rząd francuski poinformował o śmierci trzeciego żołnierza francuskiego w Mali. 26-letni żołnierz francuskich oddziałów spadochronowych zginął podczas działań przeprowadzonych w sobotę w masywie górskim Ifoghas, położonym na północnym wschodzie Mali przy granicy z Algierią, gdzie mają kryjówki dżihadyści.

Mali pogrążyło się w chaosie po obaleniu w marcu 2012 r. w wojskowym zamachu stanu demokratycznie wybranego prezydenta Amadou Toure. Kilka tygodni później islamscy rebelianci zdołali opanować na północy kraju pustynny teren o powierzchni równej Francji. Według ekspertów od spraw bezpieczeństwa islamiści chcieli utworzyć tam własne państwo i przekształcić je w ośrodek ekstremizmu zagrażający sąsiednim krajom, w tym europejskim. Dzięki interwencji Francji udało się jednak wyprzeć dżihadystów z większych ośrodków.

Czytaj więcej w Money.pl
Doszło do tragedii w Mali. Nie żyje żołnierz Żołnierz ten zginął podczas "najbardziej zaciętych walk" od rozpoczęcia misji w Mali - dodał Le Drian.
Zabili dowódcę islamskich terrorystów Mochtar Belmochtar zginął razem z kilkoma innymi terrorystami w ataku żołnierzy armii czadyjskiej na bazę dżihadystów.
Polscy żołnierze ruszają na nową wojnę Do Mali odleci pięciu żołnierzy wchodzących w skład polskiego kontyngentu. Potem będą kolejni.
Tagi: wojna w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz