Notowania

ofiary wypadków
28.09.2010 11:29

Zidentyfikowano 8 z 13 ofiar wypadku pod Berlinem

Zidentyfikowano osiem z 13 osób, które zginęły w niedzielnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Szczecinie zachodniopomorski prokurator okręgowy Józef Skoczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zidentyfikowano osiem z 13 osób, które zginęły w niedzielnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Szczecinie zachodniopomorski prokurator okręgowy Józef Skoczeń.

Skoczeń powiedział, że we wtorek rano rozmawiał z prokuratorem okręgowym w Poczdamie. Według stanu na godz. 9 zidentyfikowano ciała ośmiu osób - powiedział. We wtorek powinna zakończyć się identyfikacja wszystkich ofiar, niewykluczone, że w niektórych przypadkach będzie potrzebna analiza próbek DNA. Badania te wykonuje strona niemiecka, pobrano już część materiału genetycznego od członków rodzin ofiar.

Rzecznik prokuratury w Poczdamie Ralf Roggenbuck w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że jeszcze we wtorek uda się zidentyfikować pozostałe ofiary. "Tożsamość rannych została już potwierdzona" - powiedział Roggenbuck.

Skoczeń powiedział, że w prezydium policji we Frankfurcie, gdzie przebywał w poniedziałek, otrzymał szczegółową informację o działaniach strony niemieckiej. "Dostałem zapewnienie, że funkcjonariusze niemieccy zabezpieczyli wszystkie materiały dowodowe" - mówił. Dodał, że jeszcze we wtorek zostanie złożony wniosek o przesłanie dokumentów dotyczących sprawy.

Prokurator poinformował również, że strona niemiecka zwolniła wszystkie bagaże, zabezpieczone na miejscu zdarzenia i zostaną one przekazane policji.

Obecny na konferencji, komendant wojewódzki zachodniopomorskiej policji Wojciech Olbryś powiedział, że we wtorek nastąpi odebranie bagaży i zostaną one przewiezione do Złocieńca. Będą złożone w tamtejszej świetlicy i rozpocznie się procedura ich wydawania.

Olbryś mówił, że z niemieckimi funkcjonariuszami stale współpracują specjalnie oddelegowani policjanci. "W tych czynnościach uczestniczą bardzo doświadczeni policjanci. Ci sami, którzy prowadzili sprawę wypadku pod Grenoble" - podkreślił.

Prokurator Skoczeń zaznaczył, że strona polska niezależnie od strony niemieckiej prowadzi śledztwo. Prokurator dodał, że ciała ofiar zostaną przewiezione do Polski prawdopodobnie we wtorek lub w środę.(PAP)

W wypadku polskiego autobusu zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych.(PAP)

szt/ rda/ awi/ ap/ pz/ jbr/

Tagi: ofiary wypadków, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz