Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro wybrał sąd i nie stawi się przed komisją

0
Podziel się

Były minister miał zeznawać w sprawie okoliczności śmieci Barbary Blidy.

Ziobro wybrał sąd i nie stawi się przed komisją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpxAAth

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalnyZbigniew Ziobro jest zadowolony z ustaleń komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. Jego zdaniem wynika z nich, że odpowiedzialne za śmierć Blidy nie są ani prokuratura, ani PiS.

Ziobro nie stawi się dziś przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy. - _ O godz. 10.30 mam rozprawę sądową w Sosnowcu _ - ujawnił polityk PiS.

**To sprawa wytoczona Ziobrze przez Grzegorza Schetynę w związku z jego wypowiedzią na temat _ odpowiedzialności za nadużywanie władzy i służb specjalnych przeciwko opozycji _. _ - Przed trzema dniami dotarła do mnie informacja, że jest taki termin wyznaczony rozprawy sądowej, nie miałem na to żadnego wpływu _ - zaznaczył Ziobro.

bEpxAAtj

_ - Miałem nadzieję, że będę miał okazję stanąć przed komisją, za której powołanie jestem szczerze wdzięczny, ponieważ ta komisja wykazała tylko to, że od początku mówiliśmy prawdę wbrew insynuacjom, które są setki razy powtarzane w różnych mediach, które mają charakter czarnej propagandy _ - mówił europoseł PiS.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t100536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/engelking;tlumaczy;prokurature;nie;nekala;blidy,243,0,642291.html) Engelking tłumaczy prokuraturę: "nie nękała Blidy"

Sejmowym śledczym pozostało do przesłuchania podczas jawnych posiedzeń jeszcze trzech świadków. Poza b. szefem resortu sprawiedliwości przed komisją staną jeszcze były premier Jarosław Kaczyński i mąż zmarłej posłanki Henryk Blida.

Osoby wysłuchane już przed komisją mówiły m.in., że przed śmiercią Blidy odbyła się narada w kancelarii premiera, która dotyczyła m.in. dochodzenia ws. afery węglowej. Mieli w niej uczestniczyć: Ziobro oraz ówczesni: premier Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Janusz Kaczmarek, szef ABW Bogdan Święczkowski, szef CBA Mariusz Kamiński, szef policji Konrad Kornatowski i prokurator krajowy Tomasz Szałek. Świadkowie różnie określają jednak datę tej narady - na luty lub koniec marca 2007 r.

bEpxAAtp

SAMOBÓJSTWO BARBARY BLIDY

ZOBACZ TAKŻE:

bEpxAAtK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)