Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
29.09.2007 16:36

Ziobro: wykrywalność przestępstw korupcyjnych wzrosła o 100 proc.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział w sobotę podczas konwencji wyborczej PiS w Szczecinie, że wykrywalność przestępstw korupcyjnych w ciągu ostatnich 2 lat wzrosła o 100 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział w sobotę podczas konwencji wyborczej PiS w Szczecinie, że wykrywalność przestępstw korupcyjnych w ciągu ostatnich 2 lat wzrosła o 100 proc.

Po dwóch latach przygotowaliśmy cały pakiet ustaw poprawiających bezpieczeństwo i wymiar sprawiedliwości - tych ustaw jest 70 - mówił. Porównał, że w tym czasie PO przygotowała jedną ustawę, która - mówił - gdyby weszła w życie sparaliżowałaby działalność polskich sądów.

Wśród przygotowanych ustaw przypomniał m.in. ustawę o sądach 24- godzinnych. Jak dodał, został też przygotowany projekt zmian w kodeksach karnych zaostrzający kary dla najgroźniejszych przestępstw. Ten projekt - podkreślił - został odrzucony przez opozycję w ostatnich tygodniach funkcjonowania Sejmu.

Ziobro mówił o spadku przestępczości kryminalnej. "Wypowiedzieliśmy też walkę przestępczości korupcyjnej" - podkreślił. Wymienił m.in. sprawę korupcji w polskiej piłce nożnej, a także w innych dziedzinach życia publicznego. "Zdecydowaliśmy się korupcję zwalczać i są efekty. Tym efektem są nie tylko głośne sprawy. Wykrywalność korupcji przez dwa lata wzrosła o 100 proc." - oświadczył Ziobro.

"Nie można zapomnieć o naczelnej zasadzie, z którą szliśmy do wyborów, że wszyscy są równi wobec prawa, że nie ma równych i równiejszych" - zaznaczył minister.

Jak dodał, kiedy okazało się że jest podejrzenie wobec osób związanych z rządem nie zawahano się prowadzić postępowań, "bo uczciwość zobowiązuje". "Nie ma ceny, nawet gdyby tą cena była utrata władzy, a mam nadzieję, że tak nie będzie" - podkreślił.

W ramach uczciwości i równości wobec prawa rząd PiS był konsekwentny wobec podejrzeń popełnienia przestępstwa przez b. ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - mówił Ziobro.

"Nikt uczciwy i rzetelny nie może obiecać, że wszyscy ludzie, którzy z naszego nadania będą wykonywać swoje obowiązki, to będą zawsze ludzie uczciwi, ale obiecaliśmy, że jeżeli ktokolwiek złamie prawo, to nie będziemy takiej sprawy chować pod dywan" - oświadczył minister sprawiedliwości.

Podkreślił, że uczciwość zobowiązuje i nie ma ceny". Dlatego jesteśmy z tego powodu brutalnie atakowani przez naszych przeciwników politycznych - mówił min. Ziobro. (PAP)

ama/ par/ mag/

Tagi: ziobro, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz