Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty zyskuje na wartości

0
Podziel się

Rynek walutowy wycenia, że w USA uda się uzyskać porozumienie ws.
podniesienia limitu zadłużenia kraju, co wywołuje pozytywne nastroje wśród inwestorów. Na fali tych
oczekiwań zyskuje złoty; kolejny impuls do umocnienia może dać oficjalne ogłoszenie porozumienia.

bEqohdFN

Rynek walutowy wycenia, że w USA uda się uzyskać porozumienie ws. podniesienia limitu zadłużenia kraju, co wywołuje pozytywne nastroje wśród inwestorów. Na fali tych oczekiwań zyskuje złoty; kolejny impuls do umocnienia może dać oficjalne ogłoszenie porozumienia.

"Dzisiejsza sesja jest bardzo spokojna, a złoty umacnia się; jesteśmy już poniżej 4,18 za euro. Wszystkie oczy zwrócone są na USA, a tamtejsi inwestorzy wydają się nie obawiać o to, że porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia może nie być" - powiedział PAP diler walutowy z BRE BankuMarcin Turkiewicz.

"Rynki wyceniają, że do porozumienia dojdzie. Jeśli ono będzie jednak oficjalnie zatwierdzone, to na pewno odbije się pozytywnie i doprowadzi do umocnienia złotego" - dodał.

bEqohdFP

Liderzy Senatu USA, którzy od soboty prowadzą międzypartyjne negocjacje o budżecie, zapewniali w poniedziałek, że są blisko rozwiązania umożliwiającego zakończenie trwającego od 1 października paraliżu rządu i tymczasowego podniesienia limitu zadłużenia kraju.

Wciąż nie są znane szczegóły negocjacji. Od soboty rozmowy koncentrowały się w Senacie wokół tymczasowego, sięgającego nawet wiosny 2014 roku podniesienia limitu długu, by dać obu stronom - Demokratom i Białemu Domowi oraz Republikanom - czas na porozumienie się w sprawie długoterminowej polityki fiskalnej, która ograniczyłaby wzrost amerykańskiego zadłużenia.

Polskie obligacje zyskują we wtorek, jednak w centrum uwagi pozostaje sytuacja fiskalna Stanów Zjednoczonych.

"Dług jest dzisiaj mocniejszy; to po części za sprawą odczytu danych o inflacji, widać także napływ inwestorów zagranicznych" - powiedział PAP szef dilerów SPW w ING BSK Bartłomiej Wit.

bEqohdFV

GUS podał we wtorek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu wzrosły o 1,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że ceny towarów i usług wzrosły we wrześniu o 1,2 proc. rdr, a mdm wzrosły o 0,2 proc.

Przez brak porozumienia między politykami w USA co do limitu zadłużenia, na rynku długu panują niskie obroty.

"Na rynku są niewielkie obroty, jest dużą niewiadomą co się wydarzy w USA, stąd to ograniczenie aktywności inwestorów" - powiedział Wit.

bEqohdFW

wtorek wtorek poniedz. 16.00 9.25 16.00

EUR/PLN 4,1770 4,1870 4,1814 USD/PLN 3,0971 3,0883 3,0783 EUR/USD 1,3496 1,3561 1,3584

OK0116 3,07 3,07 3,07 PS0718 3,58 3,64 3,65 DS1023 4,31 4,35 4,36 (PAP)

bg/ osz/ pad/

bEqohdGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)