Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmarli dwaj kolejni górnicy z kopalni "Wujek-Śląsk"

0
Podziel się:

Bilans piątkowej katastrofy w rudzkiej części Wujka to już 17 ofiar śmiertelnych.

Zmarli dwaj kolejni górnicy z kopalni "Wujek-Śląsk"
(PAP/Grzegorz Hawałej)

Dwie kolejne ofiary piątkowej katastrofy w kopalni _ Wujek-Śląsk _ zmarły w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary - poinformowały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Bilans piątkowej katastrofy w rudzkiej części _ Wujka _ to już 17 ofiar śmiertelnych. W szpitalach znajduje się 35 poparzonych osób.

Jak informował wcześniej rzecznik szpitala św. Barbary, Mirosław Rusecki, stan obu górników hospitalizowanych tam w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii był cały czas bardzo poważny. We wtorek jeden z nich pozostawał w stanie krytycznym, stan drugiego uległ natomiast pogorszeniu - wystąpiła u niego niewydolność układu krążenia i układu oddechowego. 40-letni górnik był wentylowany mechanicznie respiratorem.

*Piątkową katastrofę *spowodował - według wstępnych ocen - zapłon, a prawdopodobnie również wybuch metanu. Wypadek miał miejsce ok. godz. 10.11 w ścianie V w pokładzie 409 na poziomie 1050 ruchu Śląsk połączonej kopalni Wujek-Śląsk, należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego. To dawna kopalnia Śląsk w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.
Inni pacjenci z Sosnowca, którzy byli leczeni w oddziale pulmonologii oraz oddziale chorób wewnętrznych, zostali we wtorek wypisani do domów. To pierwsi górnicy, którzy wyszli do domów po katastrofie. Stan pozostałych poszkodowanych, którzy w środę rano pozostawali w innych śląskich szpitalach, lekarze określali jako stabilny.

Najwięcej poszkodowanych - 23 - przebywa w CLO. Pozostali w szpitalach w Sosnowcu (dwóch), Katowicach-Ochojcu (jeden), w Rudzie Śląskiej (siedmiu) oraz w Siemianowicach (trzech) i w Chorzowie (jeden). W poniedziałek do CLO przewieziono na specjalistyczne leczenie pięciu górników z Sosnowca i Katowic. Kolejny trafił tam we wtorek z Chorzowa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)