Notowania

pakistan
23.10.2009 12:13

Znów krawe zamachy w Pakistanie

Co najmniej 15 gości weselnych zginęło w wybuchu miny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 15 gości weselnych zginęło w wybuchu miny. Do eksplozji doszło na terytoriach plemiennych w północno-zachodnim Pakistanie, przy granicy afgańskiej.

Większość zabitych to kobiety i dzieci, które jechały na wesele.

Eksplozja nastąpiła na drodze, która często poruszają się miejscowe siły bezpieczeństwa walczące z talibami i Al-Kaidą, w miejscowości Sorandara w regionie (agencji) Mohmand na Terytoriach Plemiennych Administrowanych Federalnie.

Kilka godzin wcześniej zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w punkcie kontrolnym przed główną pakistańską bazą lotnicząw mieście Kamra, ok. 80 km na północny zachód od Islamabadu. Zginęło osiem osób.

Także w piątek doszło do wybuchu samochodu-pułapki przed restauracją w Peszawarze, na północnym zachodzie. Rannych zostało ok. 15 osób, w tym dwie ciężko.

W Pakistanie trwa ofensywa wojsk rządowych przeciwko bojownikom w Południowym Waziristanie na terytoriach plemiennych. Operacja, w której uczestniczy ok. 30 tys. żołnierzy, nasiliła obawy przed zwiększeniem liczby samobójczych zamachów w pakistańskich miastach. W serii zamachów w ostatnich tygodniach zginęło w całym kraju ponad 150 ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Wojsko zajęło twierdzę talibów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;wojsko;zajelo;twierdze;talibow,175,0,548271.html )
* [ Kolejny, krwawy zamach w dolinie SWAT ]( http://news.money.pl/artykul/kolejny;krwawy;zamach;w;dolinie;swat,58,0,545338.html )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz