Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znów zgrzyt między Miedwiediewem i Putinem?

0
Podziel się:

Prezydent Rosji zdystansował się od tworzenia koalicji lojalnych wobec władz organizacji społecznych i biznesowych.

Znów zgrzyt między Miedwiediewem i Putinem?
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zdystansował się od tworzenia przez premiera Władimira Putina wokół partii Jedna Rosja koalicji lojalnych wobec władz organizacji społecznych i biznesowych.

_ - Rozumiem motywy partii, która chce odbudować swoje wpływy w kraju. Utworzenie takiego sojuszu nie narusza prawa i jest wytłumaczalne z punktu widzenia technik wyborczych - _oświadczył prezydent.

Miedwiediew zauważył zarazem, że żadna siła polityczna nie może uważać siebie za dominującą. Dodał też, że _ jego zadanie jako prezydenta polega na czuwaniu, aby na scenie politycznej była konkurencja _. _ - Tylko w tym wypadku nasz system polityczny będzie stabilny _ - podkreślił.

Kilka godzin wcześniej Putin zapewnił publicznie, że Miedwiediew popiera jego inicjatywę utworzenia Ogółnorosyjskiego Frontu Narodowego, który skupi organizacje kombatanckie, młodzieżowe, kobiece, związkowe i biznesowe.

_ - Rozmawialiśmy o tym z Dmitrijem Anatolijewiczem Miedwiediewem wystarczająco szczegółowo. Przedyskutowaliśmy wszystkie problemy. Popiera on to, co robimy _ - oznajmił premier na spotkaniu z liderami organizacji, które zgłosiły akces do zaproponowanej koalicji.

Zdaniem Miedwiediewa, _ utworzenie frontu narodowego, to zaledwie początek sezonu politycznego _. _ - Jestem przekonany, że rezultaty wyborów do Dumy Państwowej nie są jeszcze przesądzone _ - powiedział. - _ Jeśli przyjęlibyśmy, że wszystko zostało już rozstrzygnięte, to nasz system polityczny nie miałby przyszłości _ - dodał gospodarz Kremla.

Z inicjatywą utworzenia takiej koalicji Putin wystąpił 6 maja na regionalnej konferencji Jednej Rosji w Wołgogradzie, dawnym Stalingradzie. Zdaniem premiera, ten _ szeroki front narodowy _ powinien skupić organizacje, którym - jak to ujął - _ nie jest obojętna przyszłość Rosji _.

Putin zaproponował, by wchodzące w skład koalicji organizacje mogły zgłaszać Jednej Rosji swoich kandydatów na deputowanych do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miedwiediew;ostro;zrugal;ministrow;putina,176,0,826800.html) Miedwiediew ostro zrugał ministrów Putina Rządowi dostało się za niewykonanie planów zakupu broni. _ Dawnymi czasy połowa z obecnych tutaj zajmowałaby się już aktywną pracą fizyczną na świeżym powietrzu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;nawoluje;do;utworzenia;megapartii,208,0,824784.html) Putin nawołuje do utworzenia megapartii Premier Rosji opowiedział się za utworzeniem szerokiego frontu narodowego skupiającego organizacje, którym _ nie jest obojętna przyszłość Rosji _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;nie;mowi;o;wyborach;zrezygnuje,11,0,813323.html) Putin nie mówi o wyborach. Zrezygnuje? Wcześniej Jedna Rosja, wyznaczyła sobie za priorytet jego kandydaturę na fotel prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)