Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żona sekretarza Johna Kerry'ego hospitalizowana

0
Podziel się

John Kerry towarzyszy żonie i prawdopodobnie zrezygnuje z uczestnictwa w zaplanowanych na ten tydzień negocjacjach z wysokiej rangi przedstawicielami władz Chin.

Żona sekretarza Johna Kerry'ego hospitalizowana
(United States Department of State)
bCYwJwXp

Teresa Heinz Kerry, żona szefa amerykańskiej dyplomacji Johna Kerry'ego i dziedziczka wielkiej fortuny, trafiła wczoraj wieczorem do szpitala w stanie krytycznym, lecz stabilnym - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu USA Glen Johnson.

Aktualizacja 19:17

Stan zdrowia Teresy Heinz Kerry lekarze określili jako _ umiarkowanie dobry _ - poinformował Departament Stanu USA. Przechodzi ona teraz dalsze badania w bostońskim szpitalu Massachusetts General Hospital. Jest z nią mąż, a także syn i inni członkowie rodziny.

Pani Kerry, która odziedziczyła po pierwszym mężu firmę Heinz, produkującą m.in. popularny keczup, została zabrana do szpitala na wyspie Nuntuckett, gdzie państwo Kerry mają posiadłość, z _ objawami ataku _. Departament Stanu USA i media nie podały żadnych informacji o naturze tego ataku.

bCYwJwXr

Po ustabilizowaniu jej stanu w Nantuckett Cottage Hospital, Heinz Kerry przetransportowano do jednego z najlepszych szpitali w USA, Massachusetts General Hospital w Bostonie.

John Kerry towarzyszy żonie i - jak podaje agencja AP - prawdopodobnie ze względu na jej stan zdrowia odwoła podróż do Izraela i zrezygnuje z uczestnictwa w zaplanowanych na ten tydzień negocjacjach w Waszyngtonie z wysokiej rangi przedstawicielami władz Chin.

74-letnia żona sekretarza stanu USA jest znana z działalności dobroczynnej, za którą otrzymała 10 honorowych tytułów naukowych; przewodzi fundacjom Heinz Endowments i Heinz Family Philanthropies.

Teresa Heinz Kerry urodziła się w Mozambiku i jest wdową po senatorze Johnie Heinzu, który zginął w wypadku lotniczym w 1991 roku.

bCYwJwXx

W 1995 roku poślubiła Kerry'ego, który był wówczas senatorem, a w 2004 roku bardzo czynnie brała udział w jego kampanii prezydenckiej. Jak pisze AP, jej silna osobowość i wyraziste poglądy przyciągały wówczas uwagę mediów niemal w równym stopniu, co jej mąż.

W 2009 roku Heinz Kerry przechodziła terapię po wykryciu u niej raka piersi. Glen Johnson poinformował w krótkim komunikacie, że rodzina chorej wdzięczna jest za wyrazy współczucia, ale prosi o uszanowanie jej prywatności.

bCYwJwXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)