Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zrezygnował z billboardów, by wesprzeć "Chopina"

0
Podziel się:

Prezydent Szczecina chce pomóc Szkole pod żaglami w kontynuacji rejsu.

Zrezygnował z billboardów, by wesprzeć "Chopina"
(PAP/Robert Stachnik)
bEUgdkKZ

Ubiegający się o reelekcję prezydent Szczecina Piotr Krzystek zrezygnował z części billboardów a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wpłaci na konto fundacji _ Szkoła pod Żaglami _ Krzysztofa Baranowskiego, by pomóc młodzieży kontynuować rejs żaglowcem _ Fryderyk Chopin _.

_ Szczecin jest macierzystym portem żaglowca, a gimnazjaliści przez wiele miesięcy ciężko pracowali, aby móc przeżyć przygodę życia na jego pokładzie - chcemy im pomóc _ - powiedział Krzystek.

Dodał, że wystosował propozycję do innych kandydatów na prezydenta miasta, by w taki sam sposób wsparli _ Szkołę pod Żaglami _. - _ Sprawmy, aby wyprawa młodych, dzielnych ludzi nie skończyła się w porcie w Falmouth _ - zaapelował Krzystek.

bEUgdkLb

36 gimnazjalistów i załoga żaglowca _ Fryderyk Chopin _ 3 października wyruszyła z Sopotu w rejs, który miał potrwać do stycznia 2011 r. Ostatnim portem w Wielkiej Brytanii był Plymouth, skąd statek wziął kurs na Zatokę Biskajską. Sztorm zaskoczył żaglowiec w piątek, w odległości około 60 km od wysp Scilly. Jednostka została poważnie uszkodzona, straciła m.in. maszty. Odholowano ją do portu w Falmouth.

Fundacja _ Szkoła pod Żaglami _, organizator przerwanego rejsu żaglowca na Karaiby, wystosowała apel o zbiórkę pieniędzy i szuka sponsorów, którzy pomogą w wyremontowaniu jednostki.

W Szczecinie o stanowisko prezydenta walczy, oprócz Krzystka, także sześciu innych kandydatów. Małgorzata Jacyna-Witt oraz Bartłomiej Sochański chcą startować z poparciem własnych komitetów. PiS wystawia senatora Krzysztofa Zarembę, PO - Arkadiusza Litwińskiego, PSL - Annę Nowak, SLD-Jędrzeja Wijasa.

bEUgdkLC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)