Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Życie Warszawy" także jako dodatek "Rzeczpospolitej"

0
Podziel się:

"Życie Warszawy" od poniedziałku ukazuje się
w dwóch wersjach; nadal jako "samodzielny" tytuł oraz jako dodatek
do warszawskiego wydania "Rzeczpospolitej".

bETKmohx

"Życie Warszawy" od poniedziałku ukazuje się w dwóch wersjach; nadal jako "samodzielny" tytuł oraz jako dodatek do warszawskiego wydania "Rzeczpospolitej".

Presspublica, wydawca "Rzeczpospolitej", kupiła "Życie Warszawy" w połowie ubiegłego roku. Obecnie dziennikarzy z działu stołecznego "Rzeczpospolitej" i "Życia Warszawy" połączono w jeden zespół dziennikarski, jednak nie wszyscy dotychczasowi dziennikarze "Życia Warszawy" się w nim znaleźli.

"Celem zmian z punktu widzenia +Rzeczpospolitej+ jest wzmocnienie pozycji gazety dodając do niej rozbudowany, interesujący i konkurencyjny dodatek poświęcony sytuacji w Warszawie i okolicy. Z punktu widzenia +Życia Warszawy+, chodzi natomiast o zachowanie tytułu na rynku i wzmocnienie go treściami, które można przenieść z +Rzeczpospolitej+" - powiedział PAP redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Paweł Lisicki.

bETKmohz

Dotychczas w "Rzeczpospolitej" stołecznym sprawom poświęconych było kilka stron. "Życie Warszawy" jako dodatek liczy 16 stron.

Lisicki zaprzeczył doniesieniom medialnym, że "Życie Warszawy" wkrótce zniknie jako samodzielne wydanie. "Nie ma takich planów. +Życie Warszawy+ jest odrębnym tytułem i nadal ma wychodzić samodzielnie" - zapewnił.

"Chcielibyśmy, by +Życie Warszawy+ miało, bardziej niż do tej pory, stołeczny charakter. Zachowamy dotychczasowe działy, choć będą się one skupiać przede wszystkim na warszawskich wydarzeniach, kulturze i sporcie. Więcej uwagi poświęcimy miejskiej historii" - napisał redaktor naczelny "Życia Warszawy" Tomasz Sobiecki w poniedziałek na łamach swego tytułu.

Sobiecki zapowiedział m.in. rozbudowanie części poświęconej sposobom ciekawego spędzania wolnego czasu, a także działu porad prawnych i finansowych.

bETKmohF

Według niektórych mediów, Presspublica kupiła "ŻW", aby zablokować Polskapresse - rywala, który chciał wykorzystać dziennik do promocji w Warszawie dziennika "Polska The Times", ale ostatecznie wycofał się z negocjacji z poprzednim właścicielem ŻW.(PAP)

bpi/ pz/ mag/

bETKmoia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)