Notowania

Bank Pekao ma zachować co najmniej 25 proc. zysku. Takie są zalecenia KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wydała indywidualne zalecenie dla Banku Pekao. Wynika z niego, że bank ma zatrzymać co najmniej 25 proc. zysku wypracowanego w 2019 roku, o czym Pekao informuje w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
KNF zaleca zachowanie Bankowi Pekao 25 proc. zysku na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym.

Bank Pekao poinformował w komunikacie, że KNF zaleca mu maksymalną wypłatę 75 proc. dywidendy z zysku banku wypracowanego przez cały rok 2019. Mowa tutaj o zysku zarówno na poziomie jednostkowym jak i skonsolidowanym.

KNF także podkreśliła, że bank nie spełnia kryteriów, które umożliwiłyby wypłatę do 100 proc. dywidendy z zysku na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym.

Wcześniej Bank Pekao informował, że plany rekomendacji podziału zysku za 2019 rok chce przedstawić w II kwartale br. Wstępne szacunki przewidywały, że dywidenda wyniesie od 60 do 80 proc.

Zobacz też: Galopująca inflacja w Polsce. Chybione prognozy szefa NBP. "Jest niewiarygodny"

Walne zgromadzenie Banku Pekao zdecydowało w czerwcu 2019 roku, że na dywidendę trafi 1,73 mld złotych z zysku netto osiągniętego w 2018 roku. Dawało to 6,6 złotych dywidendy na akcję.

Pekao SA chce zwolnić do 1200 osób.
Bank Pekao szykuje masowe zwolnienia. Pracę straci do 1200 osób

Taki poziom oznaczał, że bank wypłacił 75 proc. dywidendy z jednostkowego zysku netto za 2018 rok.

Sektor bankowy w Polsce czekają zmiany?
Pekao chce przejąć mBank. To zmieniłoby układ sił w sektorze bankowym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dywidenda, wypłata dywidendy, bank pekao, bank pekao sa, knf, decyzja knf, komisja nadzoru finansowego, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

KlientJak tak dalej będzie , że PIS sprzedaje udziały banku PEKAO Rotschildom to ten bank niedługo nie będzie już Polski !

06-03-2020

Kraj patologicznychSmutna prawda komornicy w Polsce zajmuje emerytury po ojcu dziecku, sprzedaje się nieruchomość za 30tys warte setki tysięcy, a banksterow się ratuje,

06-03-2020

MakA w PKO Trzebini przychodzę założyć konto oszczędnościowe , a oni mi przez 10 min.wciskaja ubezpieczenie OC pomimo że mam tańsze wykupione już . O co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)