Notowania

banki
27.12.2019 17:06

Danske Bank w tarapatach. Pozew i poważne oskarżenia

Wprowadzanie w błąd i pranie brudnych pieniędzy. To najważniejsze z całej listy zarzutów pod adresem zarządzających bankiem. Pod pozwem podpisali się inwestorzy z całego świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr)
Międzynarodowi inwestorzy pozwali Danske Bank (Fot: Jimmy Baikovicius)

Instytucjonalni i indywidualni inwestorzy z USA, Kanady, Japonii, Szwecji, Luksemburga, Norwegii, Austrii, Niemiec, Francji, Portugalii, Hiszpanii i Australii wystąpili z pierwszym z zapowiadanej serii pozwów przeciwko Danske Bankowi.

Oskarżają oni instytucję, że rozmyślnie łamała duńskie prawo papierów wartościowych latami wprowadzając w błąd inwestorów i ukrywając przed nimi prawdę, nie ujawniając w raportach finansowych osiągania dużych zysków z prania pieniędzy.

Pozew, który trafił w piątek do sądu w Kopenhadze, złożyła kancelaria Nemeth Sigetty Advokatpartnerselskab. Opiewa na kwotę ok. 1,5 mld koron duńskich, czyli 220 mln USD.

Obejrzyj: Nie podałeś aktualnych danych? Zapłacisz VAT za kontrahenta

W latach 2007-2015 miał obsłużyć transakcje wartości ok. 220 mld USD, z czego znaczna część mogła budzić wątpliwości.

Koalicja międzynarodowych inwestorów ogłosiła także, że prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnych znaczących zysków generowanych na poziomie centrali Danske Banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2019

dfghbardzo dobrze, to te typki, ktore spekulowaly zlotówka, ZERO LITOSCI, mam nadzieje, ze zaplaca i wyleja na zbity pysk polowe zarzadu

28-12-2019

AndiDobrze się dzieje.Choć to tylko kropla w morzu brudnych pieniędzy tego bankstera.

29-12-2019

ffgnadzor europejski

Rozwiń komentarze (18)