Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Depozyty zabezpieczone". Co jednak, gdyby doszło do ujemnego oprocentowania?

- Każdy rachunek w jednym banku jest zabezpieczony do 100 tys. euro. Dobrze mieć parę złotych na wydatki domowe, bo nie zawsze karty zadziałają, ale nie przesadzajmy z wybieraniem środków, banki są bezpieczne - podkreśla ekonomista prof. Konrad Raczkowski. W programie "Money. To się liczy" został zapytany też o to, czy wyobraża sobie sytuację ujemnego oprocentowania depozytów. - Jest pytanie, czy wtedy ludzie nie zaczęliby gremialnie wycofywać swoich wkładów po to, żeby zamienić je na inne aktywa. To jest to niebezpieczeństwo. W przypadku takiego runu na banki, te utraciłyby stronę bilansową do udzielania jakiegokolwiek kredytowania - odpowiedział.

207
Podziel się:
KOMENTARZE
(207)
w banku mam n...
4 lata temu
skarpetki pelne
sedek
4 lata temu
Kto nas okrada to wiemy ale manipuluja nami jak chca.
taka to i pra...
4 lata temu
Tak Pis nas okrada, jak pisze POprzednik"dodruk". Za Peło nam dawali, OFE nam nie zabrali, pogrzebowego też połowy nam nie zabrali. Wtedy było cudownie i nie było koronawirusa. Lepiej pomyśl zanim napiszesz głupoty. Gdyby peło rządziło już byśmy nie mieli w bankach nic.
xx
4 lata temu
W mojej ocenie poprzez obniżenie stóp procentowych przez NBP niemalże do ,,0 ,, % Polacy będą zdani na zakup obcych walut , a bank będzie zmuszony do podnoszenia cen np. Franka czy Dolara a wówczas mocna obca waluta będzie uderzać przy sprowadzaniu towarów z zagranicy a to będzie miało przełożenie na ceny w sklepie. Reasumując Polacy będą uciekać od rodzimej waluty.
Piotr
4 lata temu
Przy tych rządach to nie mam co wpłacać No chyba żebym był politykiem ,złodziejem,ksiedzem
...
Następna strona