Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Idea Bank potwierdza zatrzymania byłych pracowników. Sprawa dotyczy afery GetBack

2
Podziel się:

Już w lipcu 2018 r. Idea Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niektórych byłych członków zarządu - czytamy we wtorkowym komunikacie banku. W końcu służby zatrzymały byłego prezesa i kilkunastu innych byłych pracowników.

Idea Bank zabiera głos po zatrzymaniu byłego prezesa
Idea Bank zabiera głos po zatrzymaniu byłego prezesa (East News, Piotr Hukalo/East News)

Z najnowszego komunikatu Idea Banku dowiadujemy się, że już w poniedziałek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie doszło do zatrzymań, przeszukań i zabezpieczenia dowodów. Bank wnosił o to w szeregu wniosków.

We wtorek Radio Zet podało, że zatrzymany został były prezes banku Jarosław A. i kilkunastu innych byłych pracowników. Mają oni usłyszeć zarzuty oszustwa. Chodzi o wprowadzanie w błąd klientów przy oferowaniu ryzykownych obligacji GetBacku.

Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik Finansowy w sprawie GetBacku: banki wprowadzały klientów w błąd

Idea Bank przyznał we wtorek, że od wielu miesięcy współpracuje z organami prokuratury i ustala działania swoich byłych pracowników i byłych członków zarządu, które mogą nosić znamiona przestępstw. Szkody, które mogły powstać w wyniku działań byłych pracowników i członków zarządu, przekraczają wiele milionów złotych. W prowadzonym postępowaniu bank ma status pokrzywdzonego.

Firma zapewnia też, że podjęła "bardzo szerokie działania w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności związanych z udziałem pracowników i współpracowników banku w procesie dystrybucji obligacji GetBack". Od kwietnia 2018 r. przeprowadzono trzy postępowania audytowe dotyczące różnych aspektów tej sprawy.

W wyniku przeglądu kadr zwolnione zostały osoby, które nie działały zgodnie z regulacjami wewnętrznymi i przepisami prawa. Do prokuratury zostało skierowanych 14 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez 12 osób.

"Obecne wydarzenia dotyczą zdarzeń o charakterze minionym oraz byłych współpracowników Idea Bank i nie mają związku z bieżącą działalnością operacyjną banku" - uspokaja firma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Rrrw
3 lata temu
Co tak szybko usuwacie c.i.u. l.e te komentaże. Leszek wam płaci?
pola
3 lata temu
Niestety nieuczciwi ludzie pracują wszędzie.