Trwa ładowanie...
bDgjPyeZ

Notowania

Idea Bank – Wszystkie wiadomości

82
01.10.2020 12:55

AFERA GETBACK
 / 
Idea Bank i Getin Noble Bank przygotowały uchwały. Będzie głosowanie ws. odwołania Leszka Czarneckiego

Prokuratura powiązała biznesmena Leszka Czarneckiego z aferą GetBack i zarzuca mu narażenie klientów Idea Banku na milionowe straty. Na wniosek KNF, Idea i Getin Noble Bank poddadzą pod głosowanie wniosek o odwołanie go z rad nadzorczych.

111
25.09.2020 19:41

WIADOMOŚCI
 / 
Leszek Czarnecki na celowniku KNF. Komisja chce, by przestał szefować radzie nadzorczej Idea Banku

O żądaniach KNF bank poinformował w specjalnym komunikacie. Wynika z niego, że wniosek ten związany jest ze śledztwem prowadzonym w sprawie oferowania przez Idea Bank obligacji GetBacku. W jego ramach prokuratura postawiła Czarneckiemu zarzuty.

8
24.09.2020 9:50

WYNIKI
 / 
Idea Bank broni się przed kryzysem. Grupa Czarneckiego półrocze kończy z zyskiem

Kilkanaście banków w Polsce pierwszą połowę roku kończyło ze stratami. Do nich nie należy Idea Bank, który zdaje się wychodzić na prostą po sporych problemach. "Weszliśmy w czas lockdownu odchudzeni i elastyczni" - tłumaczy prezes.

412
21.09.2020 10:34

PROKURATURA
 / 
Afera GetBack. Ziobro ws. Czarneckiego: zarzuty i wniosek o areszt. Możliwy list gończy

Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. Leszka Czarneckiego, twierdzi, że jest związany z aferą GetBack. - Naraził wielu klientów Idea Banku na szkody w ogromnym rozmiarze. Zasadne było wystąpienie z wnioskiem o areszt, jeśli sąd się za tym opowie, zostanie wystawiony list gończy - powiedział. Dodał, że dotyczy to kwoty 130 mln zł. Czarnecki przebywa za granicą.

13
19.09.2020 17:41

KREDYT
 / 
ING, Getin Bank, Idea Bank. Tani kredyt? Tylko dla wybranych. Banki z promocjami dla lekarzy i adwokatów

Niektóre grupy zawodowe, zwłaszcza te wykonujące zawody zaufania publicznego, mogą liczyć na atrakcyjne warunki kredytowania. Sprawdź, czy po niedawnym lockdownie takie oferty nadal kierowane są do lekarzy i adwokatów. Czy rzeczywiście korzystają oni w wybranych bankach z preferencyjnych warunków kredytowania? W jakim banku można ubiegać się o taki "specjalny kredyt" tylko dla wybranych?

bDgjPyfb
223
19.09.2020 8:15

GIEŁDA
 / 
Afera GetBack. Tak topniał majątek Czarneckiego

Coraz bardziej kurczy się imperium finansowe Leszka Czarneckiego. Od początku 2018 roku na akcjach stracił ponad 2,5 mld zł. Najnowsze doniesienia pokazują, że to nie koniec problemów biznesmena.

15
18.09.2020 18:58

GIEŁDA
 / 
Idea Bank kontra nadzór finansowy. BFG po raz drugi odmawia Czarneckiemu

Bankowy Fundusz Gwarancyjny odmówił bankowi Leszka Czarneckiego sprzedaży akcji Idea Money. Jest to druga próba zawarcia tej transakcji, wcześniej w połowie sierpnia BFG także się jej sprzeciwił.

101
18.09.2020 14:32

AFERA GETBACK
 / 
Prokuratura chce aresztować Leszka Czarneckiego. Potwierdzają się doniesienia medialne

Prokuratura Regionalna w Warszawie zamierza postawić zarzuty Leszkowi Czarneckiemu i chce aresztu dla biznesmena. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze doniesienia medialne. Dochodzenie dotyczy afery GetBack.

10
04.09.2020 10:41

GIEŁDA
 / 
Idea Bank kontra nadzór finansowy. Bank ma umowę sprzedaży spółki zależnej; chce zmiany kuratora

Idea Bank złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o odwołanie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) z funkcji kuratora. Bank Leszka Czarneckiego poinformował też, że zawarł warunkową umowę sprzedaży akcji Idea Money, na którą wcześniej nie zgodził się BFG.

bDgjPyfh
33
04.09.2020 6:34

IDEA BANK
 / 
Idea Bank chce zmiany kuratora. Bankowy Fundusz Gwarancyjny "niewłaściwie" wykonuje tę funkcję

Idea Bank złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o odwołanie BFG z funkcji kuratora banku. KNF ustanowiła kuratora dla banku w zeszłym roku, ze względu na fatalny stan finansów.

11
27.08.2020 11:58

FINANSE
 / 
Leszek Czarnecki pod presją. Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje konkretnych działań

Jak informuje "Puls Biznesu", Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje od akcjonariusza realnego dokapitalizowania Idea Banku. W wypracowaniu kompromisu nie pomaga ciągnąca się za Czarneckim afera.

20
27.08.2020 10:54

POZEW
 / 
Afera GetBack, pozew wobec Idea Banku. "Nie miał prawa tego oferować"

Rzecznik Finansowy pozwał Idea Bank ws. obligacji GetBacku. To dopiero początek? - Można tak to określić, otrzymaliśmy ponad 800 wniosków o interwencję. Sprawa trwa od dwóch lat. Jeden z głównych problemów polegał na tym, że bank systematycznie ignorował zapytania dotyczące przebiegu samego oferowania obligacji - powiedział w programie "Money. To się liczy" Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy. - W tym konkretnie przypadku 80-latek przyszedł do banku wypłacić pieniądze, zaoferowano mu obligacje, ale został wprowadzony w błąd. Poinformowano go, że jest to rodzaj lokaty i nie ma żadnego ryzyka. Rzeczą oczywistą jest to, że 80-latek nie powinien usłyszeć żadnej oferty inwestycyjnej - dodał. Jak podkreślił, bank odmówił komentarza, ma jeszcze czas na odniesienie się do twierdzeń zawartych w pozwie.

20
24.08.2020 21:44

RYNEK
 / 
Getin Holding pod lupą. KNF wszczyna postępowanie

Komisja Nadzoru Finansowego sprawdzi, czy Getin Holding dochował obowiązków inwestorskich wobec pogrążonego w kłopotach finansowych Idea Banku.

bDgjPyfi
30
20.08.2020 11:22

GIEŁDA
 / 
BFG kontra Idea Bank. Ciąg dalszy problemów banku Leszka Czarneckiego

Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie zgodził się na sprzedaż akcji przez Idea Bank. Spółka nie kryje złości i podkreśla, że taka decyzja instytucji to "całkowite nieporozumienie".

7
20.07.2020 12:58

IDEA BANK
 / 
Statistica: Odkrywamy tajniki inteligentnych kasoterminali

Kiedy powstały pierwsze kasy fiskalne i jak ewoluowała technologia tych urządzeń na przestrzeni lat? W najnowszym odcinku WP Statistica odkrywamy zalety nowoczesnych kasoterminali.

52
20.07.2020 6:37

BANKI
 / 
Getin Holding chce się pozbyć biznesu na Białorusi. Są dwaj zainteresowani Idea Bankiem

Getin Holding chce sprzedać Idea Bank w Ukrainie i na Białorusi i skoncentrować się na bardziej dochodowych biznesach w Polsce i Rumunii. Na horyzoncie właśnie pojawili się dwaj zainteresowani białoruskim oddziałem banku.

27
17.07.2020 21:42

BANKI
 / 
KNF nie zgadza się na plan naprawy Idea Banku. Nowy ma powstać w 3 miesiące

Idea Bank Leszka Czarneckiego poinformował o odrzuceniu przez Komisję Nadzoru Finansowego planu naprawczego. Instytucja finansowa nie ma dużo czasu na poprawki.

8
15.07.2020 21:19

BANKOWOŚĆ
 / 
Idea Bank nie zgadza się z karą od UOKiK. Będzie odwołanie

Idea Bank nie zgadza się z decyzją UOKiK, który nałożył na bank ponad 17 mln zł kary. Instytucja poinformowała o tym w komunikacie i zapowiada odwołanie w tej sprawie.