Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Oto nowy prezes PKO BP. Przejmie schedę po Zbigniewie Jagielle

9
Podziel się:

Jan Emeryk Rościszewski został nowym prezesem PKO BP, gdyż zgodę na jego powołanie wyraziła KNF. Dotychczas był tylko pełniącym obowiązki, a stanowisko przejął po tym, jak z bankiem rozstał się Zbigniew Jagiełło.

Oto nowy prezes PKO BP. Przejmie schedę po Zbigniewie Jagielle
Jan Emeryk Rościszewski nowym prezesem PKO BP. Fot. Marcin Obara (PAP)
bEKNjbhN

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie miała obiekcji przed powołaniem Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa zarządu PKO BP. KNF zaakceptowała tę nominację jednogłośnie, o czym poinformowała w piątkowym komunikacie.

Na prezesowskim fotelu Jan Emeryk Rościszewski zasiadał od 8 czerwca. Wtedy to rada nadzorcza banku powołała go na to stanowisko. Do momentu zaakceptowania tej kandydatury był jednak wyłącznie pełniącym obowiązki prezesa.

Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Jagiełłę, który rezygnację złożył w maju, a jej kulisy opisywaliśmy w money.pl. Było to o tyle zaskakujące, że Zbigniew Jagiełło był prezesem PKO BP od 2009 roku. Przetrwał zmiany związane z nowym rozdaniem po tym, jak Zjednoczona Prawica doszła do władzy w 2015 roku.

bEKNjbhP

Natomiast Jan Emeryk Rościszewski jest związany z bankiem od 2016 roku. Wcześniej był członkiem zarządu i odpowiadał za działalność detaliczną.

Do PKO BP przeszedł natomiast z sektora ubezpieczeniowego. W latach 1998-2016 był prezesem zarządu TUnŻ Cardif Polska. W okresie 2001-2016 łączył tę funkcję z pozycją dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce. Karierę zaczynał we Francji, gdzie w latach 1990-1991 pracował w AXA Banque oraz AXA International.

W jednym z pierwszych wywiadów Jan Emeryk Rościszewski opowiadał, że zamierza zwiększyć udział PKO BP w ukraińskim rynku. Bank ma "zaoferować Ukraińcom usługi po obu stronach granicy".

Zobacz także: Boom na kredyty hipoteczne. Prof. Orłowski: Trochę powtórka z kredytów we frankach. Mogą być pozwy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKNjbiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
maciej
2 miesiące temu
W Polsce u polityków jest powszechny pogląd że nie trzeba się na czymś znać aby tym kierować więc niszczą wszystko co im w ręce wpadnie.Tak zniszczyli oświatę. Od 30-tu lat z nią eksperymentują .Efekty tego eksperymentu już widać niedouczeni posłowie ,ministrowie i senatorowie.
Jasia21
2 miesiące temu
Pokazcie kraj w ktorym partia jest przeciw krajowi i obywatelom Polska i PO
chomikos
2 miesiące temu
A propos: "KNF nie widzi przeszkód". Rozmawiają dwa ślepe konie: Startujesz w tym roku w Wielkiej Pardubickiej? Nie widzę przeszkód...
bEKNjbir
Ojg
2 miesiące temu
Historyk po politologii?
POPEK
2 miesiące temu
NASTĘPNY DO BRANIA KASY,DOJNA ZMIANA.