Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Konto dla ucznia

Konto dla ucznia

Skończyły się wakacje. Najbardziej boli to uczniów wszystkich szkół, którym od września przyszło zasiąść w szkolnych ławkach. Jest to również czas, gdy pociechy dają się szczególnie we znaki swoim rodzicom, zwłaszcza od strony finansowej. Wszak dziecko powinno być dobrze przygotowane do rozpoczęcia kolejnego roku nauki.

A może warto by przy tej okazji przygotować je także do samodzielnego, rozsądnego gospodarowania własnymi oszczędnościami. Przecież wiadomo, że „czym skorupka za młodu...” ...z tym później nie będzie miała problemów. Może więc zaproponować dziecku, aby zamieniło swoją skarbonkę na prawdziwe konto bankowe i przekazywało na nie swoje kieszonkowe.


Przeglądając oferty banków można bez trudu dostrzec, że są już one przygotowane na takich, małych klientów, szczególnie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z uwagi na to, iż jest to oferta przeznaczona dla osób niepełnoletnich, z reguły powyżej 13 roku życia, otwarcia konta mogą dokonać tylko rodzice lub inny opiekun prawny dziecka.

BankKontoOproc.Opłata za prowadzenieWymagane wpłatyDarmowe
bankomaty
Uwagi
mBankizzyKontood 3%0NieEuronet,
BZWBK
-
PKO BPSuperkonto graffiti0,1%1 złTakPKO BP-
ING BSKKonto z lwem
luz
0,1%2 zł30 zł miesięcznie
lub 90 kwartalnie
ING BSKBezpłatne ubezpieczenie w ING NN
PekaoEurokonto Junior0,1%0,5 zł20 zł miesięczniePeako,
Euronet
Środki są oprocentowane powyżej 200 zł
BZ WBKKonto 24 Young0%0 lub 1 złNieBZWBK-
Bank BPHKonto Sezam Junior2%1,5 zł20 złBank BPH,
Euronet
-


Może ktoś zapytać, po co takim młodym ludziom konta? Wbrew pozorom mogą być one całkiem przydatne. Zdarza się, że dziecko wyjeżdża na wycieczkę, wakacje itp., więc zamiast wręczać mu gotówkę, lepiej przekazać potrzebne środki na konto – unikniemy wtedy niepotrzebnych zmartwień. Dodatkowo możemy kontrolować wydawanie pieniędzy przez Internet.

Aby ostudzić zapędy młodych konsumentów, rodzic może ograniczyć dzienny limit wypływających z rachunku środków. Zapobiegnie to na pewno zbyt szybkim zmianom stanu rachunku.
W dobie szeroko rozwiniętej „komórkomanii” warto wiedzieć, że takie konto może być niezwykle pomocne w momencie nagłego braku środków na karcie w telefonie. Za pośrednictwem niektórych bankomatów można bowiem bez większych komplikacji doładować owe konta telefoniczne, co niejednokrotnie jest rozwiązaniem szybszym i bezpieczniejszym.

Na takie rachunki mogą być przesyłane również pieniądze z takich tytułów jak stypendia czy renta z ZUS-u.

Załóż izzyKONTO w mBanku
konto
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie