Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBC powinien podjąć wykup obligacji zadłużonych członków Eurolandu

0
Podziel się:

Dlaczego w przypadku publicznych papierów dłużnych Portugalii i Irlandii EBC nie wprowadził jeszcze w życie zaleceń swego prezesa Mario Draghiego?

EBC powinien podjąć wykup obligacji zadłużonych członków Eurolandu
(SIPA/East News)

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva wezwał Europejski Bank Centralny, by w celu wzmocnienia strefy euro jak najszybciej rozpoczął wykupywanie obligacji wysoko zadłużonych państw Eurolandu, wymieniając w tym kontekście Portugalię i Irlandię.

Cavaco Silva napisał na swej stronie na Facebooku, iż wita z uznaniem wyrażoną przez EBC gotowość podjęcia wykupu obligacji. _ Ale dlaczego w przypadku publicznych papierów dłużnych Portugalii i Irlandii EBC nie wprowadził jeszcze w życie zaleceń swego prezesa Mario Draghiego? _ - zapytał 73-letni prezydent.

Dodał, iż już od miesięcy z powodu _ krytycznej sytuacji _ domagał się rozległej interwencji EBC na rynkach obligacji. Według Cavaco Silvy, działania takie pokrzyżowałyby plany tych, którzy stawiają na rozpad strefy euro.

Draghi dopuścił w ubiegłym tygodniu możliwość wykupywania przez EBC obligacji państwowych pod warunkiem, że rządy objętych tą akcją krajów przestrzegałyby swych zobowiązań w dziedzinie redukowania deficytów i urzeczywistniania reform strukturalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zakazać pracy przed 18. rokiem życia Wyjątek ma stanowić praca w ramach odbywanej nauki szkolnej.
Członkowie rządu jeżdżą samochodami mafii Niektórzy z polityków w Portugalii mają do dyspozycji auta o dość specyficznym pochodzeniu.
Ten rząd tonie w długach. Nie płaci, bo... Dług rządu i firm państwowych Portugalii wobec dostawców wzrósł do prawie pół miliona euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)