Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Już ponad 220 tys. dzieci ma konta

0
Podziel się:

Najpopularniejszy jest internetowy mBank - wynika z danych zebranych przez Money.pl.

Już ponad 220 tys. dzieci ma konta
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Już ponad 220 tys. dzieci ma konta w największych bankach. Najpopularniejszą instytucją finansową wśród nieletnich jest internetowy mBank.

*220 tys - *to nieletni klienci banków

Ponad 220 tys. młodych Polaków korzysta z usług wiodących banków w Polsce - wynika z danych zebranych przez Money.pl. Oznacza to, że z usług instytucji, które udzieliły nam informacji, korzysta co piętnasty nastolatek w wieku 13 - 17 lat.

Dzieciaki są _ izzy _

Rekordzistą pod względem nieletnich klientów okazał się mBank. IzzyKONTOinternetowego detalisty wybrało 88 tys. młodych Polaków. Z kolei Pekao SA ma około 50 mBank rekordzista wśród nieletnich klientów
tys. klientów poniżej 18 roku życia.

- _ Obsługujemy 34 tys. nieletnich posiadaczy Eurokont Junior, 14 tys. Eurokont OK, posiadacze najnowszej oferty bezpłatnych Eurokont Kieszonkowych to już 1,5 tys. młodzieży _ - zaznacza Magdalena Załubska-Król z Pekao SA.

źródło: banki

Tymczasem PKO BP ma 42 tys. kont nieletnich. Inteligo, należące do PKO BP prowadzi 2 tys. kont dla młodzieży. BZ WBK ma około 18 tys. małoletnich klientów, a Kredyt Bank o 2 tys. mniej. ING zarządza 7280 rachunkami dla klientów poniżej 18 roku życia. Z kolei Deutsche Bank ma 830 rachunków dbJunior.

- _ W Getin Banku mamy 300 osób nieletnich z rolą współkredytobiorcy lub współposiadacza rachunku oraz 200 osób nieletnich z rolą pełnomocnika _ - mówi Wojciech Sury z Getin Banku.

- _ Nieletni klienci trafiają do Eurobanku bardzo rzadko i są nieliczni _- mówi Anna Kula z Eurobanku.

Specjalnej oferty nie ma dla młodzieży Polbank. Z kolei z informacji Millennium i Citi Handlowego wynika, że nie prowadzą statystyk klientów nieletnich.

_ - Niektóre banki nie mają specjalnej, młodzieżowej oferty, ale pozwalają założyć dzieciom zwykłe konto. Oczywiście potrzebna będzie do tego zgoda przedstawiciela ustawowego, czyli najczęściej rodzica. Tak jest na przykład w Alior Banku, Citibanku, czy Nordea Banku - _ mówi Mateusz Ostrowski z Open Finance.

_ Raport Money.pl *W bankach coraz drożej * 80 procent banków zaostrzyło politykę kredytową. Mniejsze zyski z tej działalności odbijają sobie podnosząc opłaty lub obniżając oprocentowanie rachunków. Money.pl sprawdził, które banki i o ile zaczęły dodatkowo zarabiać na klientach. Czytaj w Money.pl _

3,5 mln przyszłych klientów

*3,5 mln *potencjalni młodzieżowi klienci
Większość banków widzi potencjał w młodych Polakach i ma dopasowaną do nich specjalną ofertę. Najczęściej instytucje kuszą nieletnich bezpłatnym prowadzeniem rachunku.

- _ Niektóre instytucje (BOŚ, BPS, Getin, Millennium, Toyota Bank)
w przypadku rachunków dla dzieci wymagają, aby opiekun prowadził w tym banku dorosłe konto _ - dodaje Mateusz Ostrowski.

To właśnie najmłodsi stanowią ogromny potencjał rozwoju dla banków. W Polsce jest łącznie około 3,5 mln dzieci w wieku 13 - 18 lat, do których banki już mogą kierować swoją ofertę. Jednocześnie około 1,7 mln młodych Polaków jest w przedziale wiekowym 15 - 17 lat, czyli wchodzących w dorosłe życie, potencjalnych atrakcyjnych klientów banków.

Raport Money.pl
*Złe kredyty Polaków sięgnęły 15 mld zł * Długi Polaków wzrosły przez miesiąc o ponad 2 mld zł. Z kolei na lokatach bankowych przybyło 4,5 mld zł. Gorzej że wyraźnie rośnie również wartość zagrożonych zobowiązań. Czytaj w Money.pl
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)