Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Kredyty świetnie się sprzedają u pośredników

0
Podziel się:

Obecny rok znów będzie rekordowy dla doradców finansowych.

Kredyty świetnie się sprzedają u pośredników
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Po wynikach za pierwsze półrocze widać, że obecny rok znów będzie rekordowy dla doradców finansowych. Wartość sprzedanych produktów finansowych szybko rośnie. *

Nie zmienia się lista trzech największych firm. Open Finance, Expander i Notusdominują na rynku, przy czym ten pierwszy wciąż umacnia swoją pozycję i ucieka konkurentom.

Źródło: Związek Firm Doradztwa Finansowego
_ Money Expert podał wyniki tylko za pierwszy kwartał 2008 _

Inaczej wygląda ranking firm pod względem sprzedaży produktów inwestycyjnych. Aż na trzecim miejscu znalazła się młoda i mała firma Wealth Solution. Sporo jej brakuje do dwóch największych, ale biorąc pod uwagę, że Expander stracił impet, w przyszłym roku sytuacja może już wyglądać inaczej.

Źródło: Związek Firm Doradztwa Finansowego_ Money Expert podał wyniki tylko za pierwszy kwartał 2008 _

Najciekawiej wygląda zestawienie rocznych wyników sprzedaży. Na przestrzeni lat widać, jak Expander ostro zdobywał rynek, aż dał się przegonić Open Finance.

Źródło: Money.pl (lata 2004-2006), ZFDF (rok 2007)

Ciekawe jest także porównanie wyników sprzedaży produktów inwestycyjnych w OF i Expanderze. Open Finance od dawna zapowiada, że zamierza położyć nacisk na doradzanie w inwestowaniu i konsekwentnie realizuję tę strategię.

Źródło: Money.pl (lata 2005-2006), ZFDF (rok 2007)

| Komentuje dla Money.pl |
| --- |
| Krzysztof Barembruch, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego Ten rok jak i przyszły zapewne również będą rekordowe dla branży.Rynek doradców finansowych będzie się rozwijał szybciej niż cały rynek kredytów. Taka jest tendencja na całym świecie. Konkurencja między bankami jest duża, wiele wydają na reklamy i wielu klientów czuje sie zagubionych - nie wie, czyja oferta jest najkorzystniejsza. Najprościej więc pójść do doradcy, który zrobi porównanie i coraz chętniej ludzie tak robią. Wzrosty wynikają tez oczywiście z faktu, że cały rynek kredytowy rośnie i wciąż będzie rósł, choć już nie tak szybko jak w minionych latach. |

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)