Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wakacje kredytowe. Wnioski będzie można składać do końca września

7
Podziel się

Jak informuje Związek Banków Polskich, termin składania wniosków o wakacje kredytowe zostaje przedłużony do końca września. Do tej pory klienci banków złożyli już ponad 1 mln takich wniosków.

Wakacje kredytowe. Banki wydłużają terminy.
Wakacje kredytowe. Banki wydłużają terminy. (East News)
bErGXhXF

"Poprosiliśmy KNF, by dokonał notyfikacji do Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego przesunięcia daty możliwości wnioskowania z 30 czerwca na 30 września co jest spójne z decyzją podjętą przez urząd, który również przedłużył zastosowanie tych wytycznych - powiedział wiceprezes ZBP Tadeusz Białek.

Jak informuje ZBP, jeśli klient miał moratorium na 3 miesiące i teraz na początku lipca chciałby je przedłużyć o kolejne 3 miesiące, to musi złożyć ponownie wniosek.

"Trzeba pamiętać, że maksymalny termin odroczenia spłaty rat to okres 6 miesięcy. Jeśli ktoś już wykorzystał te 6 miesięcy, to nie ma już uprawnienia w ramach moratorium pozaustawowego" - powiedział Tadeusz Białek.

bErGXhXH

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz poinformował, że do końca maja firmy złożyły 109 tys. wniosków o wakacje kredytowe. Klienci indywidualni złożyli 855 tys. takich wniosków.

Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErGXhYi
banki
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
ted
rok temu
tak za pis jest dobrze szlag niech trafi ten rząd
Xxc
rok temu
To jest zdzierstwo z 200zl rata wzrosła na 500zl i to ma być pomoc
Cdn
rok temu
Ja to się tylko dziwie, z kad Polski Rząd ma pieniądze ? Rozdaje na lewo i prawo.
bErGXhYj
mietek i koza
rok temu
"wakacje kredytow" to kolejny produkt bankowy do zarabiania na naiwniakach . w państwach cywilizowanych ( nie polandii) takie wakacje z powodu covida to było bezkosztowe przesunięcie spłącania kredytu o np 3 miesiące dalej ; i tyle. W naszym bantystanie banki wykorzystujać sytuacje ( za przyzwoleniem naszego nie -rządu) wymyśliły sobie produkt na którym jeszcze dodatkowo zarobią ... może nie tyle co normalne kredyty , ale te rzekoma "dobroć " banków w tym kraju ma swoją cenę ... jeżeli możecie , nie bierzcie nigdy kredytów , nie dajcie się zniewolić tym padalcom!!
Nkllpp
rok temu
Super dziękuję to pozwoli mi przezyc