Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
29.06.2020 16:33

Wakacje kredytowe. Wnioski będzie można składać do końca września

Jak informuje Związek Banków Polskich, termin składania wniosków o wakacje kredytowe zostaje przedłużony do końca września. Do tej pory klienci banków złożyli już ponad 1 mln takich wniosków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wakacje kredytowe. Banki wydłużają terminy.

"Poprosiliśmy KNF, by dokonał notyfikacji do Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego przesunięcia daty możliwości wnioskowania z 30 czerwca na 30 września co jest spójne z decyzją podjętą przez urząd, który również przedłużył zastosowanie tych wytycznych - powiedział wiceprezes ZBP Tadeusz Białek.

Jak informuje ZBP, jeśli klient miał moratorium na 3 miesiące i teraz na początku lipca chciałby je przedłużyć o kolejne 3 miesiące, to musi złożyć ponownie wniosek.

"Trzeba pamiętać, że maksymalny termin odroczenia spłaty rat to okres 6 miesięcy. Jeśli ktoś już wykorzystał te 6 miesięcy, to nie ma już uprawnienia w ramach moratorium pozaustawowego" - powiedział Tadeusz Białek.

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz poinformował, że do końca maja firmy złożyły 109 tys. wniosków o wakacje kredytowe. Klienci indywidualni złożyli 855 tys. takich wniosków.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, wakacje kredytowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

mietek i koza"wakacje kredytow" to kolejny produkt bankowy do zarabiania na naiwniakach . w państwach cywilizowanych ( nie polandii) takie wakacje z … Czytaj całość

29-06-2020

CdnJa to się tylko dziwie, z kad Polski Rząd ma pieniądze ? Rozdaje na lewo i prawo.

29-06-2020

ABCCzy wakacje kredytowe związane są z jakimiś kosztami, czy zadłużenie rośnie z racji niespłacanych odsetek ?

Rozwiń komentarze (7)