Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

600 złotych za korzystanie z konta. Sprawdzamy, czy to możliwe

0
Podziel się:

Czy bank faktycznie zapłaci tylko za to, że będziemy aktywnie korzystać z rachunku?

600 złotych za korzystanie z konta. Sprawdzamy, czy to możliwe
(Spanic/iStockphoto)

*BNP Paribas kusi klientów nowym rachunkiem iKonto obiecując, że odda trzy procent wartości transakcji - maksymalnie 50 złotych miesięcznie, 600 złotych w roku. Przy bliższym poznaniu oferty okazuje się, że nie dla każdego jest ona atrakcyjna - pisze nasz ekspert MarketMoney.pl Konrad Pluciński. *

Trzy procent wartości zakupów odzyskamy, ale pod warunkiem, że zapłacimy kartą za zakupy w internecie za pośrednictwem platformy PayU. Inny rodzaj zakupów nie jest brany pod uwagę.

Aby wykorzystać maksymalną kwotę zwrotu, musimy w ciągu miesiąca zrobić zakupy na kwotę 1,5 tys. złotych. Gdy przekroczymy ten próg, nasza premia i tak już bardziej nie urośnie. Trzeba tylko pamiętać, żeby rachunek karty debetowej był zasilany kwotą w wysokości minimum tysiąca złotych miesięcznie. Tylko wtedy spełnimy warunek uczestnictwa w promocji.

Rachunek może nas kosztować nawet 15 złotych miesięcznie, dlatego nie opłaca się go zakładać, aby okazyjnie, raz na kilka miesięcy zapłacić z niego w sklepie internetowym. Jeśli bowiem będziemy z niego korzystać regularnie, nie będzie nas nic kosztował. Wymogi nie wygórowane. Poza miesięcznym wpływem w wysokości tysiąca złotych wystarczy, że zapłacimy parę razy kartą, aby obrót wyniósł ponad 200 złotych miesięcznie. Warto zwrócić uwagę, że muszą to być transakcje realizowane on-line. Jeśli nie spełnimy tych wymogów, to za konto zapłacimy 9 złotych i 6 złotych za kartę.

Pieniądze z bankomatu wybierzemy bez opłat 4 razy w miesiącu. Za pozostałe operacje zapłacimy 3 złote, chyba że będziemy korzystać z bankomatów BNP Paribas - te będą zawsze bezpłatne.

iKonto, to doskonała propozycja dla internautów - założymy je przez internet, bez potrzeby wizyty w oddziale, albo podpisywania dokumentów dostarczonych przez kuriera. Wystarczy przelew w innego rachunku na potwierdzenie informacji podanych we wniosku. Szczególnie zadowolone będą z niego osoby, które często robią zakupy na Allegro. Tam płatność za pośrednictwem platformy PayU nic nie kosztuje. W przypadku innych sklepów, przed dokonaniem płatności trzeba sprawdzić, czy nie została doliczona dodatkowa opłaty za wybór tej formy płatności.

Promocja na razie trwa do 12 czerwca 2015 roku, ale w regulaminie czytamy, że może zostać przedłużona na co najmniej 6 kolejnych miesięcy.

Informacje o koncie znajdziesz tutaj.

Nasz ekspert

ekspert
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
MarketMoney.pl
KOMENTARZE
(0)