Notowania

22-05-2018 (10:49)

Nowy prezes Alior Banku. Rada nadzorcza powołała Katarzynę Sułkowską

Tydzień temu zielone światło dla tego awansu dała Komisja Nadzoru Finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alior Bank)
Katarzyna Sułkowska, prezes Alior Bank.

Katarzyna Sułkowska jest już oficjalnie szefową Alior Banku. Tydzień temu zielone światło dla tego awansu dała Komisja Nadzoru Finansowego.

Rada nadzorcza Alior Banku podjęła uchwałę w sprawie powołania Katarzyny Sułkowskiej, dotychczasowego wiceprezesa zarządu, na stanowisko prezesa - informuje bank oficjalnym komunikacie.

Na tę decyzję nowa prezes czekała ponad 2 miesiące. Już od połowy marca kierowała pracami zarządu, ale jeszcze jako wiceprezes. Zastąpiła Michała Chyczewskiego, który wcześniej zrezygnował z przewodniczenia władzom banku.

Nowa prezes mogła być dopiero teraz powołana na stanowisko, bo dopiero przez tygodniem zielone światło dla nominacji dała Komisja Nadzoru Finansowego. Pozytywna decyzja zapadła jednogłośnie.

Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe

Katarzyna Sułkowska jest związanej z Alior Bankiem od początku jego tworzenia, czyli od 2008 roku. W obecnej kadencji zarządu odpowiadała za obszar ryzyka, a w poprzednich również za operacje. Przygotowała także i stworzyła politykę kredytową banku, założenia produktowe i metodologiczne. Była współautorką strategii "Cyfrowego buntownika” rozpisanej na lata 2018-2020.

Przed prezes poważne wyzwania, w tym m.in. kwestia możliwości współpracy z Bankiem Pekao. W październiku 2017 roku informowaliśmy, że obie instytucje zawarły list intencyjny dotyczący wstępnych dyskusji oraz analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy oraz wymiany informacji lub połączenia obu podmiotów.

Wcześniej, w latach 2002-2007, Katarzyna Sułkowska pracowała w Banku BPH na stanowisku dyrektora zarządzającego departamentem windykacji detalicznej. W latach 1998-2001 związana była z Citibank Polska, gdzie pełniła funkcję naczelnika w departamencie windykacji. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finansów i bankowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, alior bank, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
1
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz
22-05-2018

pimkolejna z worem będzie chodziła po wypłatę !

Rozwiń komentarze (1)

Wybrane dla Ciebie