Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Allianz Bank startuje bez kredytów hipotecznych

0
Podziel się:

Kolejny bankowy nowicjusz staje do walki o klientów. Allianz Bank Polska oficjalnie rozpoczyna działalność. Chce kusić nie tylko 2 mln obecnych klientów grupy Allianz, ale również zupełnie nowych. Póki co nie zaoferuje kredytów hipotecznych.

Allianz Bank startuje bez kredytów hipotecznych
bETqFqPp

Kolejny bankowy nowicjusz staje do walki o klientów. Allianz Bank Polska oficjalnie rozpoczyna działalność. Chce kusić nie tylko 2 mln obecnych klientów grupy Allianz, ale również zupełnie nowych. Na razie nie zaoferuje kredytów hipotecznych.

Allianz Bank w najbliższych tygodniach będzie systematycznie otwierał nowe oddziały. Do końca I kwartału 2009 uruchomi 60 placówek w największych aglomeracjach w Polsce. Docelowo ich liczba będzie potrojona.

Sieć oddziałów banku będą uzupełniać agenci Allianz Polska, z których kilkuset zostało przeszkolonych w zakresie oferty bankowej i którzy będą oferowali produkty banku. W ciągu pięciu lat Allianz Bank planuje zdobyć pół miliona klientów i znaleźć się w pierwszej dwudziestce na rynku bankowym.

bETqFqPr

Oprócz pozyskiwania nowych klientów, Allianz Bank skupi się także na ponad 2 mln dotychczasowych klientów, korzystających do tej pory z usług innych spółek Grupy Allianz Polska. Klienci korzystający np. z ubezpieczeń czy oferty inwestycyjnej TFI, będą mogli na specjalnych warunkach skorzystać też z usług bankowych.

_ - Chcemy pokazać, że korzystanie z wielu usług finansowych w jednym miejscu jest nie tylko wygodne, ale może też przynieść wymierne korzyści _ _ Naszą ambicją jest to, by klienci korzystali z usług nawet czterech spośród pięciu podstawowych spółek Grupy Allianz Polska - _ mówi Andrzej Burża, wiceprezes Allianz Bank.

W Allianz Banku będzie można skorzystać z jednego z trzech pakietów konta osobistego. W ofercie znalazło się konto Premium z pakietem ubezpieczeń w ramach opłaty za prowadzenie i darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, konto Optimum z kartą, szerokim dostępem do bankomatów i niską opłatą za prowadzenie oraz darmowe konto Start zapewniające dostęp do podstawowych usług.

Na starcie Allianz Bank zaoferował stawki oprocentowania lokat terminowych, do 8,7%. Bank zaproponował też polisę lokacyjną, z której zysk zwolniony jest z podatku Belki, oprocentowaną do 8,51%, co odpowiada lokacie na 10,5%.

bETqFqPx

Allianz Bank zaoferuje dwa rodzaje tych rachunków oszczędnościowych - jeden umożliwiający dowolną liczbę wypłat w dowolnym momencie bez utraty odsetek i drugi, z wyższym promocyjnym oprocentowaniem 7,1% w skali roku i z jedną darmową wypłatą w miesiącu.

W ofercie banku znajdzie się także bezpłatna karta kredytowa Allianz Visa. Posiadacze karty będą mogli korzystać z jednego z najdłuższych okresów bezodsetkowych na rynku (59 dni). Dodatkowo, do końca czerwca 2009 r. obowiązywać będzie promocyjna stawka oprocentowania dla transakcji bezgotówkowych - 9,9%. W ofercie kredytowej banku dostępne będą też kredyty gotówkowe w wysokości do 130.000 zł, oprocentowane od 9,9%.

Kredyt hipoteczny będzie dostępny w drugiej kolejności. _ _

_ - W związku z nieprzewidywalnością sytuacji na światowym rynku finansowym podjęliśmy decyzję o odsunięciu na I kwartał 2009 roku terminu włączenia kredytów hipotecznych do oferty. Jednak od strony organizacyjnej jesteśmy przygotowani - wyjaśnia Paweł Miller, prezes Allianz Bank. __ _

bETqFqPS
wiadomości
banki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)