Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amber Gold zapowiada wypłatę środków klientom

0
Podziel się:

- Zabiliście OLT Express, zabijacie Amber Gold. Czujemy się zaszczuci przez KNF i ABW - mówi prezes Amber Gold.

Amber Gold zapowiada wypłatę środków klientom
(PAP/Adam Warżawa)

_ - Dziś będzie założony rachunek bankowy, od jutra będziemy wypłacać z niego środki naszym klientom _ - powiedział prezes Amber Gold, Marcin Plichta (na zdj.). Podczas konferencji prasowej poinformował, że każdy, kto zechce wycofać wkłady, będzie mógł bez problemu otrzymać je na swoje konto w ciągu trzech dni.

aktualizacja 11:21

Spółka Amber Gold nie rozważa złożenia wniosku o upadłość - poinformował Plichta. Szef Amber Gold uważa, że spółka padła ofiarą celowych działań Komisji Nadzoru Finansowego ABW i ministerstwa skarbu.
Jak twierdzi Marcin Plichta, głównym celem było wyeliminowanie z rynku spółki OLT Express należącej do Amber Gold.

Prezes Amber Gold obwinił Komisję Nadzoru Finansowego oraz ABW o działanie na szkodę jego spółki. Marcin Plichta powiedział podczas konferencji w Łodzi, że KNF nie może publicznie publikować swoich opinii o jego spółce, ponieważ odbija się to na finansach firmy, nad którą formalnie nie sprawuje nadzoru. Szef Amber Gold mówił też o notatce ABW, w której pojawiły się informacje o problemach firmy. Według niego jest to fałszywa opinia.

Marin Plichta podkreślił, że zła atmosfera wokół Amber Gold odbija się na działalności spółki. Według niego, kilka punktów obsługi klienta zostało dziś zamkniętych, ponieważ pracownicy spółki boją się o swoje bezpieczeństwo. Winą za to obarczył między innymi dziennikarzy.

Plichta wytykał Komisji Nadzoru Bankowego błędy, które jego zdaniem popełniła, zarzucając KNF, że nie zweryfikował innych firm, które działały w podobny sposób, jak Amber Gold. - _ Można poinformować, że Amber nie ma i nie musi posiadać licencji bankowej, ale nie można ostrzegać, że działa nielegalnie, a tak zrobiła KNF _ - powiedział prezes Amner Gold.

Odniósł się również do notatki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrzego._ - Nie mogę stwierdzić jednoznacznie, że notatka ABW ws. Amber Gold jest prawdziwa _ - powiedział Plichta. Dodał, że jeżeli byłaby prawdziwa, mogły te informacje podać tylko trzy bliskie mu osoby.

- _ Zabiliście OLT Express, zabijacie Amber Gold. Czujemy się zaszczuci przez KNF i ABW. Czuję się, jakby było zabite moje dziecko, chociaż jeszcze nie mam dzieci. Te firmy to moje dzieci _- mówił na konferencji Plichta.

Plichta powiedział, że jest w stanie spłacić wszystkich klientów. Zapowiedział, że udowodni to jutro, stosownym oświadczeniem. Nie powiedział w jakim banku został założony nowy rachunek. Nie chciał również powiedzieć, jakie są zobowiązania Amber Gold, zapowiedział, że poda taką informację jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
ABW wszczyna postępowanie wobec Amber Gold Prezes Amber Gold, Marcin Plichta, oskarża KNF i ABW o zmowę w celu zniszczenia jego firmy.
Amber Gold bolesną lekcją. KNF mówi, jak nie inwestować Kiedy mamy pieniądze chcemy mieć jeszcze więcej - często nie licząc się z prawami rynku.
Koniec OLT Express. Co czeka Amber Gold? Klienci Amber Gold - właściciela linii OLT Express - mogli powierzyć firmie nawet miliard złotych. Czy ich pieniądze są bezpieczne?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)