Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

American Express rusza w Polskę

Dzięki umowie z First Data (Polcard) posiadacze kart globalnego operatora będą wkrótce mieli znacznie większe możliwości płacenia kartami American Express.

Podziel się
Dodaj komentarz

First Data, światowy lider w dziedzinie handlu elektronicznego i usług przetwarzania płatności (w naszym kraju przejął w 2007 roku Polcard), będzie rozliczał transakcje kartowe American Express w Polsce.

Firma przejmie odpowiedzialność za obsługę transakcji, w którego zakres wchodzi też zdobywanie nowych klientów akceptujących karty American Express. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że polski rynek jest dla nich obiecujący i planują rozszerzenie swojej obecności i oferty.

Obecnie First Data posiada 70 tys. terminali płatniczych i 42 proc. udział w rynku rozliczeń transakcji kartami w Polsce. W ostatnich latach ich ilość rosła średnio o 20 proc. Janusz Diemko, prezes First Data Polska, zaznacza że liczy na podobną dynamikę wzrostu w tym roku, jednak uzależnia to od koniunktury gospodarczej.

Niewykluczone, również że karty American Express trafią do oferty kilku banków w Polsce. Obecnie ich wystawcą na nasz kraj jest jedynie Millennium, a użytkownikami przede wszystkim klienci korporacyjni.

Tagi: american express, wiadomości, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz