Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

American Express rusza w Polskę

0
Podziel się:

Dzięki umowie z First Data (Polcard) posiadacze kart globalnego operatora będą wkrótce mieli znacznie większe możliwości płacenia kartami American Express.

American Express rusza w Polskę

First Data, światowy lider w dziedzinie handlu elektronicznego i usług przetwarzania płatności (w naszym kraju przejął w 2007 roku Polcard), będzie rozliczał transakcje kartowe American Express w Polsce.

Firma przejmie odpowiedzialność za obsługę transakcji, w którego zakres wchodzi też zdobywanie nowych klientów akceptujących karty American Express. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że polski rynek jest dla nich obiecujący i planują rozszerzenie swojej obecności i oferty.

Obecnie First Data posiada 70 tys. terminali płatniczych i 42 proc. udział w rynku rozliczeń transakcji kartami w Polsce. W ostatnich latach ich ilość rosła średnio o 20 proc. Janusz Diemko, prezes First Data Polska, zaznacza że liczy na podobną dynamikę wzrostu w tym roku, jednak uzależnia to od koniunktury gospodarczej.

Niewykluczone, również że karty American Express trafią do oferty kilku banków w Polsce. Obecnie ich wystawcą na nasz kraj jest jedynie Millennium, a użytkownikami przede wszystkim klienci korporacyjni.

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)