Notowania

awaria
10.12.2018 14:36

Kilka banków informuje o awariach. Problemy m.in. w Pekao, ING i Millennium

Na portalach społecznościowych kilku banków pojawiły się komunikaty o awariach i pracach serwisowych. Chodzi o dostęp do kont głównie przez platformy internetowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski / East News)
Jednego dnia problemy pojawiły się w kilku bankach.

Z dokonaniem przelewów, sprawdzenia salda czy wykonaniem innych operacji bankowych mogą mieć problemy klienci drugiego największego banku w Polsce, a więc w Pekao. Do awarii lub przerw technicznych przyznały się też ING Bank Śląski, Alior Bank, Millennium, BGŻ BNP Paribas i Getin Bank.

Na Facebooku Pekao poinformowało, że "logowanie do Pekao24 oraz PeoPay jest utrudnione. Pracujemy nad jak najszybszą poprawą działania bankowości elektronicznej".

Z kolei na stronie internetowej ING Banku Śląskiego pojawił się komunikat: "Między godziną 12:00 a 13:00 występowały problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej naszego banku. W tej chwili nasze systemy działają. Chwilowo nie ma dostępu do historii transakcji oraz analizy wydatków. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu".

Do chwilowych utrudnień w dostępie do bankowości internetowej przyznaje się Alior Bank. Zastrzega jednak, że transakcje wykonywane kartami płatniczymi odbywała się w niezakłócony sposób.

Problemy z bankowością mobilną pojawiły się z kolei w Banku Millennium.

Czasowe ograniczenia pojawiły się również na platformach Pl@net, Biznes Pl@net i GOmobile, które umożliwiają dostęp do kont w BGŻ BNP Paribas.

"Informujemy, że z system bankowości internetowej Pl@net jest chwilowo niedostępny. Pracujemy nad przywróceniem działania systemu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy" - informuje bank.

"Chwilowe utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej" - zgłosił też Getin Bank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: awaria, konto, pekao, ing, millennium, alior, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2018

K79To już kolejny tydzień z takimi awariami... Czy nasze pieniądze są bezpieczne? Nawet naiwni widzą już że to co najmniej niepokojące? Dlaczego KNF … Czytaj całość

10-12-2018

dddcos za czesto te awarie .. przygotowania do krachu?

10-12-2018

psiknapisikLiczą kasę, potrzebują 1 zł na przejęcie.

Rozwiń komentarze (181)